Rozmiary koców

Ciepły, miękki, a do tego z grubego materiału-taki powinien być koc idealny. Koc akrylowy lub koc sunset pozwalają nam na zawinięcie się w nie niczym w kokon, chroniąc nas w ten sposób przed chłodem. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów ciepłych kocy: akrylowe, koce sunset z mieszanek włókien, koce z polaru albo poliestru. Koc to niezbędne wyposażenie salonu albo pokoju dziennego. o też jeden z najważniejszych elementów ozdobnych każdej kanapy- królowej salonu.

Koc akrylowy – zalety

Zarówno akryl, polar, poliester czy mikrofibra, to tworzywa sztuczne, które są wprost stworzone do szycia różnego rodzaju koców. Ogromną zaletą tego typu materiałów jest to, że dają nam szybko ciepło, które nigdzie nie ucieka. Koce z mikrofibry i te z akrylu są niezwykle miękkie, a to zazwyczaj jeden z głównych wyznaczników dobrego koca. Koc ma nas ogrzewać i ma być przyjemny w dotyku. Koc akrylowy w odróżnieniu od tego np. polarowego, zdecydowanie dłużej utrzymuje swoją przyjemną dla ciała miękkość. Zaletą kocy polarowych i poliestrowych jest to, że bardzo szybko schną po praniu.

niesamowity koc akrylowyKolor, materiał – to nie wszystko

Zazwyczaj podczas zakupu nowego koca zastanawiamy się, w jakim kolorze powinien być, by pasował do naszego mieszkania czy domu, doskonały przykład znajdziesz na https://podpierzyna.com/pol_m_Do-domu_Koce_Koce-akrylowe-703.html. Na pierwsze miejsce wysuwają się więc walory estetyczne, a to nie wszystko. Wybierając koc idealny, powinniśmy zwrócić uwagę na jego materiał, strukturę, warunki prania, a także na jego wymiary.
Jeśli kupujemy koc na łóżko w sypialni, wówczas potrzebujemy, aby był na tyle duży, aby przykrył cały materac (tu znaczenie ma szczególnie jego szerokość). Zbyt wąski nie będzie przykrywał całej pościeli, co też nie będzie estetycznie wyglądać, a ponadto koc nie będzie pełnił funkcji ochronnych dla naszej pościeli. Zazwyczaj typowe rozmiary koców mieszczą się w zakresach: 120×90 lub 150×200. Mniejsze kocyki np. 120×90 idealnie sprawdzą się dla niemowlaka do łóżeczka.