Jak zaaranżować donice w mieszkaniu?

Zaaranżowanie mieszkania nigdy nie jest łatwe, nawet gdy mamy już konkretny pomysł. A zwłaszcza, gdy chcemy skopiować aranżację z magazynu o wnętrzach może to być bardzo trudne do wykonania, ponieważ praktycznie każde mieszkanie będzie inne niż to pokazane modelowo. Wybranie kolorów i materiałów na całe mieszkanie może być wbrew pozorom łatwiejsze niż dobranie do niego dodatków, które będą stylizację podkreślać. Nawet donice mogą okazać się problematyczne.

Jak ozdobić okno?

W zależności od tego czy wybieramy nowoczesny styl aranżacji mieszkania czy bardziej tradycyjny i tak trzeba zadbać o aranżację okna. W nowoczesnym mieszkaniu warto postawić na rolety, a w tradycyjnym wnętrzu na klasyczne firanki i zasłony. Ale co z parapetem? Tutaj rozwiązaniem mogą być donice podświetlane, w których można posadzić każdy kwiat. Taka donica zwykle podświetlana jest od spodu i rozświetla się cała jej rama, dlatego oprócz ładnego gadżetu do przechowywania kwiatów może też być dodatkowym źródłem światła.

Duże donice na podłodze

Kupując donice podświetlane w dużych rozmiarach można z powodzeniem nimi zastąpić jedną lampkę. Im większe donica, tym trudniej jest znaleźć dla niej miejsce. Dlatego warto zastanowić się po prostu nad postawieniem jej na podłodze, ponieważ można w niej wtedy posadzić nawet małe drzewko domowe takie jaki fikus benjamin. Z powodzeniem sprawdzą się też kwiaty o długich liściach, które nie tylko będą wystawały z donicy, ale też dodadzą pomieszczeniu zielonego akcentu.