Opublikowano

Zalety uchylnych drzwi prysznicowych

drzwi-prysznicowe-rea-western

Odpowiedni dobór drzwi do kabiny prysznicowej wpływa na wygodę jej użytkowania i estetyczne walory aranżacji. Na rynku odnaleźć można wiele różnorodnych modeli kabin i systemów ich zamykania. Jednym z rozwiązań szybko zdobywających popularność są drzwi prysznicowe uchylne. Dlaczego warto się na nie zdecydować i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

Wygoda i funkcjonalność

drzwi-prysznicowe-rea-western

Pośród dostępnych na rynku drzwi prysznicowych na zawiasach odnaleźć można:

  • drzwi jednoskrzydłowe prawe
  • jednoskrzydłowe lewe
  • modele dwuskrzydłowe.
    Dzięki różnorodnym opcjom do wyboru, ich dopasowanie do układu wnętrza nie powinno być problemem. Skrzydła drzwiowe mogą otwierać się do wewnątrz lub na zewnątrz. Ich główną zaletą jest wygoda użytkowania. Szersze otwory drzwiowe zapewniają większą ilość miejsca i komfortowy poziom dostępności do kabiny. Drzwi uchylne dwuskrzydłowe zamontowane przy prysznicu typu walk-in umożliwią wygodne korzystanie z niego osobom z trudnościami w poruszaniu się. Drzwi na zawiasach będą również łatwiejsze w obsłudze dla domowników zaawansowanych wiekiem. Wykorzystanie ich do stworzenia kabiny wnękowej to wygodny pomysł dla osób, które potrzebują więcej przestrzeni. Warto zauważyć, że uchylnie otwierane drzwi łatwo utrzymać w czystości.

Walory estetyczne

Kabiny z drzwiami tego typu uznawane są powszechnie za jedne z bardziej atrakcyjnych wizualnie. Takie rozwiązania mogą zostać dostrzeżone w wielu nowoczesnych projektach modnych łazienek. Drzwi prysznicowe otwierane uchylnie dostępne są w różnych stylach. Możliwe do odnalezienia kolory klamek i profili to odcienie szarości, barwy stali, czerń, biel i złoto. Większość z nich występuje zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. Przejrzystość dużych szklanych powierzchni i oryginalny sposób otwierania mogą nadać wnętrzu luksusowego charakteru.