Opublikowano

Współpraca w ramach systemu – inteligentne żarówki

smart żarówka

Wszystkie składowe inteligentnego oświetlenia podłączone są pod domową sieć wifi. Dzięki temu możliwe jest sterowanie ich pracą za pomocą specjalnych aplikacji. Oznacza to, że decydując się na inteligentne oświetlenie w budynku, trzeba dopasować każdy z elementów pod tym kątem, całkowicie rezygnując z tradycyjnych żarówek i innych rozwiązań.

Żarówka w sieci

inteligentne oświetlenie

Smart żarówka w prosty sposób może zostać podłączona do domowej instalacji i dzięki temu staje się jej integralną częścią. Kupując taki produkt, trzeba sprawdzić na opakowaniu, czy będzie działał z wybranym systemem zarządzającym. Niektórzy nie są pewni, czy nie muszą przy okazji modyfikować wszystkich lamp obecnych w domu. Niekoniecznie. Inteligentne żarówki pasują do tradycyjnych gwintów i bez problemu wejdą wszędzie tam, gdzie weszły zwykłe. To, co najważniejsze, ukryte jest wewnątrz i wymaga jedynie skonfigurowania włącznie z domowym routerem.

Sprawnie działająca całość

Wykorzystanie inteligentnych żarówek zmienia bardzo wiele w życiu przeciętnego człowieka. Na początku mieszkanie w takim domu wyzwala wiele okrzyków zachwytu, ale łatwo się przyzwyczaić do podniesienia standardów. Szczególnie pozytywnie kojarzy się integracja systemu oświetlenia z wszelkimi innymi aspektami, np. porą roku lub dnia, korzystaniem z telewizora bądź innych urządzeń. Większość instalacji domowych ma wbudowane czujniki ruchu, co dodatkowo pozwala na oszczędzanie energii – świeci się tylko wtedy, gdy jakaś osoba faktycznie korzysta z danego pomieszczenia.