Opublikowano

Z jakiego materiału wybrać lampy skandynawskie?

Nowoczesne lampy skandynawskie są eleganckie i funkcjonalne, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Producenci lamp oświetleniowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co sezon zaskakują bardzo ciekawymi kolekcjami.

Czym charakteryzują się lampy w stylu skandynawskim?

W renomowanych sklepach z oświetleniem można znaleźć bardzo szeroki wachlarz lamp ściennych, sufitowych i stojących. Wszystkie wymienione lampy doskonale sprawdzą się w stylu skandynawskim. Jak łatwo się domyślić największym zainteresowaniem cieszą się lampy wykonane z materiałów naturalnych. Producenci stawiają nie tylko na naturalne drewno, ale również na wiklinę i tkaniny naturalne. W obecnym sezonie bardzo modne są modele z drewnianymi oprawkami, które osadzone są na długich i wełnianych linach. Minimalistyczne lampy skandynawskie z Candellux są najlepszą alternatywą dla klasycznych lamp z wiklinowymi abażurami. Lekkie i proste formy pasować będą do każdego pomieszczenia. Nowością na rynku są rewelacyjne lampy z papieru. Klosze z papieru doskonale prezentują się pojedynczo, jak i również w większej grupie.

Lampy z metalu i szkła

Metal wydaje się bardzo zimny, dlatego też doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim. Metalowe lampy coraz częściej spotkać można również w typowych przestrzeniach industrialnych. Metalowe oprawy mogą być zarówno pełne, jak i również ażurowe. Te ostatnie do złudzenia przypominają formę klatki. Metal wykorzystywany jest do produkcji lamp sufitowych, podłogowych i biurkowych. Styl skandynawski to także zimne szkło, które wykorzystywane jest nie tylko przy produkcji lamp. Najlepszym wyborem jest rewelacyjne szkło bezbarwne przez które widać umieszczone w oprawie źródło światła.

Jakie oświetlenie wybrać do salonu?

Wybranie lamp skandynawskich do salonu jest zdecydowanie największym wyzwaniem. Nowoczesne salony bardzo często są pokojami wielofunkcyjnymi, dlatego też tak trudno dobrać do nich odpowiednie oświetlenie. Standardem w salonach jest oczywiście oświetlenie sufitowe i podłogowe. Godne uwagi są żyrandole i lampy wiszące z papierowymi abażurami. W ostatnim czasie bardzo modne są żarówki nieosłonięte żadnymi kloszami. W salonie bardzo ważną rolę odgrywa również oświetlenie dodatkowe. W pobliżu mebli wypoczynkowych powinny znajdować się lampy podłogowe. Najlepszym wyborem są praktyczne lampy z możliwością regulacji wysokości i ustawienia kierunku padania światła. Wielu projektantów w salonach bardzo często stawia także na kinkiety mocowane do ścian.