Opublikowano

Styl Hampton – co warto o nim wiedzieć?

Każdy doskonale wie, jak ważne jest to, aby posiadać dobrze i gustownie urządzone wnętrza. Wpływać one będą nie tylko na przyjemność spędzania w nich czasu, lecz również na efektywności wypoczynku. Ostatnimi czasy niezwykle popularnym sposobem aranżacji stał się pochodzący z Long Island styl Hampton. Czym się on charakteryzuje?

Kolory stylu Hampton

Od czego należy zacząć, jeśli chce się mieć mieszkanie urządzone w tym stylu? Przede wszystkim na samym początku dowiedzieć się trzeba o tym, jakie powinny być obecne kolory w takich wnętrzach.

Z racji tego, że styl ten jest połączeniem skromności i elegancji kolorystyka, która mu towarzyszy musi być jednocześnie delikatna i stonowana. Jak to przekłada się na konkretne barwy? Kolory, które są mile widziane w tym stylu to przede wszystkim biel, szarości, a także beż. Dozwolone jest łączenie ich z turkusem i błękitem.

Meble stylu Hampton

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać, gdy chce się zastosować w swoim wnętrzu taki styl aranżacji, są oczywiście wstawiane do pokoi meble. Czym się muszą one charakteryzować?

Dominującym rodzajem mebli w takim stylu są te łączące w sobie nowoczesność z rustykalną klasyką. Często da się również w nich wyczuć nutkę angielskiego stylu wiktoriańskiego. W przypadku salonu idealnie sprawdzą się meble wykonane z ciemnego drewna, choć dozwolone są także modele nieco jaśniejsze. Często stosowane są wiklinowe dodatki, takie jak stoliki czy też krzesła. Jeśli chodzi o kanapy, to muszą być one duże, a także bardzo wygodne. Cechą charakterystyczną jest wysoka miękkość, a także jasne, pikowane obicia.

Oświetlenie w stylu Hampton

Nie da się ukryć, że bardzo ważną sprawą związaną z aranżacją pomieszczeń w stylu Hampton, jest oświetlenie. Kluczowe są tu lampy Hampton (więcej), które mają za zadanie doświetlać przestrzeń do czytania. Jej cechą charakterystyczną jest przezroczysta szklana podstawa, a także matowy, biały abażur.

Jeśli chodzi o górne oświetlenie, to należy zastosować gustowny żyrandol, cechujący się minimalistycznym, pozbawionym dodatków wykonaniem. Co więcej, powinien on cechować się znacznym rozmiarem, a także ośmioma ramionami i punktami oświetleniowymi. Jeśli chodzi o kolorystykę oświetlenia, to przyjmuje się, że najlepszym rozwiązaniem są lampy białe lub też wykonane z posrebrzanego metalu. Dzięki temu zachowany zostanie lekki, a także minimalistyczny wygląd oświetlenia. Typowa lampa Hampton sprawdza się więc doskonale nie tylko w nowoczesnych dużych wnętrzach, lecz również i tych nieco mniejszych.