Opublikowano

Jak wybrać idealne lampy loftowe?

lampy loftowe

Wnętrza w stylu industrialnym coraz chętniej pojawiają się w polskich domach i zyskują coraz to nowszych zwolenników. Porównując loft do wcześniejszych najbardziej popularnych stylów, jest on ich mocnym przeciwieństwem. Teraz na piedestale są ciemne barwy w czarnych akcentach, surowe i proste formy, a także naturalne elementy i wykorzystywanie metalu, stali czy drewna. Dlatego staje w kontrze do przestronnych, białych i monotonnych wnętrz, które zaczynają się nudzić.

Światło – ważny punkt projektu

Na samym początku i w każdym projekcie, niezależnie od stylu ważne jest światło. Ono jest spoiwem, które będzie łączyć podłogę ze ścianą, barwy z dekoracjami, materiały z meblami. Wydobycie piękna przedmiotów zależy w głównej mierze od tego. Styl industrialny z chęcią wybierany jest jako przewodni lub podkreślany dodatkami. Nie można ukryć, że lampy loftowe grają tutaj główną rolę i przyciągają wzrok. Wybór barwy światła powinien być indywidualny. Jednak uniwersalnym rozwiązaniem będzie neutralny lub w niektórych przypadkach ciepły. Wejdź i sprawdź https://mlamp.pl/pl/menu/lampy-loftowe-252.

Najlepszy wybór lamp loftowych

Idealnie sprawdzą się wszystkie minimalistyczne lampy o surowym wykończeniu, prostych formach i w ciemnych barwach. Najczęściej wybierane są oświetlenia szynowe i reflektory. Nadają klimatu starej fabryki. Wszelkie geometryczne kinkiety lub wiszące o diamentowym kształcie. Do większych pomieszczeń i wymagających sporej ilości światła zalecane są lampy pająk. Nie obejdzie się także bez neonów oraz odsłoniętych żarówek, które wiszą na sznurku lub czarnym kablu. Z dodatkiem żarówki edisonowskiej doda bardzo ciepłej barwy i stworzy przyjemny kąt w stylu vintage. Prócz tego warto pomyśleć o metalowych osłonach. Kierując się tymi przykładami, wiszące lampy będą cieszyć oko.