Opublikowano

Rodzaje zimowej odzieży roboczej dla kobiet

spodnie robocze damskie

Pierwszą główną grupą odzieży roboczej ocieplanej są kombinezony zimowe. Kombinezony mogą składać się z dwóch głównych typów marynarek, takich jak krótkie marynarki sięgające talii oraz wydłużone marynarki głęboko zakrywające talię.

Charakterystyka odzieży zimowej roboczej

Kurtki zimowe w odzieży roboczej uzupełnione są obowiązkowymi spodniami zimowymi lub ogrodniczkami zimowymi. Spodnie robocze damskie mogą być wyposażone w ocieplany pas, który chroni dolną część pleców pracownika przed hipotermią. Oraz spodnie z nadmuchiwanym ocieplanym pasem, uzupełnionym o pasy mocujące wykonane w formie szelek, a czasem te same szelki dodatkowo wyposażone są w ocieplany tył.

Do dresu zimowego, oprócz kurtki, coraz częściej dołączana jest kurtka ogrodniczka. Główną cechą odróżniającą ocieplany kombinezon ogrodniczki od spodni zimowych jest to, że zapewnia on lepszą ochronę pracowników przed skutkami zimna. Specjalna konstrukcja spodni ogrodniczek zapewnia, że klatka piersiowa i plecy kobiety są zawsze chronione przed wychłodzeniem. Szeroki wybór znajdziesz na https://www.bhp-gabi.pl/k30,odziez-robocza-odziez-damska-spodnie.html.

W większości przypadków ocieplane kombinezony zimowe ze spodniami są wyposażone w długie kurtki, aby zapobiec przechłodzeniu dolnej części pleców z powodu „dmuchania” pod kurtkę. Kombinezony zimowe z kombinezonami mogą być wyposażone w krótkie kurtki, jak również długie kurtki.

Kombinezony zimowe z kurtką i spodniami 

Kombinezony zimowe z kurtką i spodniami zalecane są do różnego rodzaju prac, w nieogrzewanych pomieszczeniach, dla kierowców i operatorów maszyn budowlanych, a także do prac, które nie wymagają od pracowników długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni w temperaturach otoczenia poniżej -20 stopni Celsjusza.

Kombinezony zimowe w komplecie z kurtkami i ogrodniczkami mogą być zalecane do wszystkich wyżej wymienionych rodzajów prac dla kombinezonów zimowych „spodniowych”, jak również do prac wymagających długiego przebywania na wolnym powietrzu w niskich temperaturach.