Opublikowano

Produkcja ościeżnic regulowanych

Producenci produkujący okna i drzwi standardowe, zaczęli też produkować ościeżnice regulowane. Dzięki takim ościeżnicom można idealnie wpasować każdy rozmiar drzwi w otwór drzwiowy. Ponadto tego typu ościeżnice doskonale maskują wszelkie nierówności muru.

Sposoby montowania ościeżnic regulowanych

Regulowane futryny doskonale obejmują ścianę z dwóch stron. Przez ten fakt tego typu ościeżnica idealnie wpasowuje się w otwór drzwiowy. Producenci drzwi produkują ościeżnice regulowane z dwóch profili pionowych, wykonanych z MDF i jednego poziomego profilu. Dodatkowo do każdego kompletu dołączone są zawiasy, zestaw montażowy oraz uszczelki i zaczep na zamek. Panele regulują szerokość danej ościeżnicy. Futryny regulowane dopasowują się do każdego rozmiaru otworu drzwiowego, ważna jest tylko granica dolna szerokości otworu. Musi ona wynosić około 75 mm. Górna granica nie ma żadnych ograniczeń.

Jakie są futryny regulowane?

Futryny regulowane są bardzo łatwe i proste w montażu. Producenci proponują różne opcje ich kolorów. Bardzo często okleina takiej futryny jest idealnie zbliżona do okleiny produkowanych drzwi. Dzięki temu futryna razem z drzwiami tworzy bardzo idealną całość i doskonale obejmuje mur, w który została zainstalowana.
Regulowane ościeżnice są istotnym elementem całego systemu drzwiowego. To właśnie ona decyduje o funkcjonalności otworu drzwiowego i o jego estetyce w końcowym efekcie wykończenia danej budowli.
Wielu producentów drzwi ma w swojej ofercie tego typu ościeżnice.