Opublikowano

Chemia basenowa. Te środki do basenu warto mieć!

chemia basenowa

Czysta i bezpieczna woda w basenie to zasługa odpowiedniej chemii. Jeśli chcesz kupić basen, nie zapomnij również o środkach, które zadbają o jakość wody!

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę środków basenowych, które dedykowane są do basenów ogrodowych. Co kupić?

 1. Środki do wyrównania poziomu pH
  Poziom pH wody ma duże znaczenie dla jej czystości. Idealny odczyn znajduje się pomiędzy 7 a 7,4.

Aby uzyskać odpowiednie pH, stosuje się środki do basenu regulujące kwasowość i zasadowość wody. Do kontroli odczynu stosowane są papierki lakmusowe albo specjalne mierniki.

 1. Chlor do basenu
  Chlor to podstawowa chemia do basenu, której głównym celem jest niszczenie drobnoustrojów, w tym bakterii, wirusów, grzybów oraz glonów.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje chloru, na przykład w tabletkach lub granulkach. Konieczne jest także dokupienie dozownika chemii basenowej.

 1. Środki na glony – antyglon
  Z czasem w każdym basenie mogą zacząć rozwijać się glony. Woda robi się wtedy zielonkawa, a na dnie i ściankach znajduje się śliski osad.

Stosowana jest wtedy chemia basenowa na glony, która szybko likwiduje to zagrożenie. Należy wtedy także dokładnie wyczyścić dno i ścianki basenu – najlepiej nadają się do tego specjalne szczotki.

 1. Środek do koagulacji wody – flock
  Tego typu chemia do basenu https://nettrading.pl/chemia-basenowa stosowana jest wtedy, gdy woda jest mętna, brązowawa.

Flock powoduje koagulację, czyli wytrącenie brudu i łączy go w większe cząsteczki, które można łatwo zebrać odkurzaczem i przez filtr wody w basenie.