Opublikowano

Pomysł na dekoracje ścienne

Rama B1 brązowa orzech drewniana 100x70

Obrazy na ścianie są ponadczasową dekoracją naszych mieszkań. Jaki obraz wybrać, by pasował do wnętrza? 

Pusta ściana nie przyciąga wzroku. Obraz na ścianie może być dodatkiem do dekoracji wnętrza, a może również określać jego styl i charakter. Jak wybrać odpowiedni obraz do naszego mieszkania? 

Obraz czy galeria?


Ściana salonu potrzebuje ozdoby, która będzie przyciągała wzrok. Możemy zdecydować się na jeden obraz bądź całą galerię. Może to być obraz na płótnie lub fotoobraz. A może grafika bądź fotografia? 

Warto zastanowić się nad stylem, który zagości w naszym mieszkaniu. Możliwości mamy naprawdę wiele. Wszystko zależy od stylu naszego salonu i oczywiście preferencji. Jedno jest pewne. Nie warto wybierać dzieła, które jest modne, pięknie wygląda, ale nie odpowiada nam charakterem. Mieszkanie jest do mieszkania, to nie galeria. 

Z ramą czy bez?


Wybór ramy jest ściśle uzależniony od obrazu, który prezentujemy. Prosta rama drewniana do obrazów (zobacz) będzie podkreślała obraz nowoczesny, czy pejzaż. Stylowe ramy drewniane do obrazu klasycznego podkreślą urok dzieła historycznego, czy portretu, a antyrama uwypukli fotografię, bądź grafikę. 

Wybierając ramę do obrazu musimy uważać, by rama nie przytłaczała obrazu. Rama i obraz muszą współgrać. Muszą tworzyć jednolitą całość. Dopiero wtedy dzieło jest kompletne i dobrze się prezentuje. Ściana, na której wisi obraz zyska na wyglądzie. Będzie ozdobą mieszkania, która nadaje charakter i sprawia, że mieszkanie nie jest bezosobowe. A obraz cieszy nasze oko.