Opublikowano

Jak wybrać naprawdę dobrą pościel do pokoju dziecka

pościel dla dzieci

Rodzice uwielbiają kupować piękne elementy wystroju do pokoju dziecka. Dzisiaj jest bardzo modne urządzanie pokoików dziecięcych tak, że wyglądają jak małe bajkowe krainy. Jednym z ważnych elementów w pokoju dziecka jest jego łóżeczko lub łóżko. W sklepach co chwilę pojawiają się nowe wzory pościeli dla dzieci, a także dekoracyjne poduszki i koce. Dziecięce łóżeczko można zatem naprawdę pięknie zaaranżować, warto pamiętać jednak o tym, że liczy się coś więcej niż tylko design.

Piękna pościel dla dzieci

pościel dla dzieci

Uroda rzeczy nigdy nie powinna przyćmić ich aspektów praktycznych. Warto o tym pamiętać i zakupy robić po prostu w sposób rozsądny, zwracając uwagę nie tylko na ładne wykonanie, ale też na jakość. w przypadku dziecięcej pościeli najważniejsza jest bowiem sama tkanina, która musi być zdrowa i bezpieczna dla skóry dziecka, takie produkty znajdziesz tutaj. Nie może być ona zatem agresywnie farbowania, nie powinna mieć kontaktu z chemikaliami, które w kontakcie ze skórą dziecka mogą ją podrażnia. To dlatego właśnie warto kupować pościel dla dzieci odrobinę droższą, która posiada różne certyfikaty bezpieczeństwa. Te certyfikaty to gwarancja dla rodziców, że kupili naprawdę bezpieczny produkt.

Jaką pościel dla dziecka wybrać

Dla maluchów najlepiej wybierać pościel uszytą z tkanin w jasnych kolorach, z bawełny ekologicznej, tkaniny bambusowej lub lnu. Jeżeli pościel posiada jakieś zdobienia i hafty, dobrze sprawdzić, czy zbyt mocno nie odstają od powierzchni tkaniny. Może to bowiem powodować podrażnienie skóry na przykład na policzku dziecka. Trzeba zwrócić uwagę również na zapięcia, bo guziki czy napy mogą powodować otarcia. Takie drobne aspekty nie są aż tak ważne w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym, są natomiast bardzo istotne gdy kupuje się pościel dla niemowlaka. Skóra niemowlaka jest tak wrażliwa, że drażniąca może być dla niej nawet zbyt ostra struktura tkaniny.