Opublikowano

Pojemnik na deszczówkę – nowoczesny design i funkcjonalność

Pojemnik beczka

Pojemniki na deszczówkę nie muszą być już nieestetycznymi beczkami, które z daleka straszyłyby wyglądem. Dziś bez problemu można znaleźć odpowiedni model, który będzie pasować do nawet najbardziej eleganckiego ogrodu. Dostępne na rynku zbiorniki to połączenie nowoczesnego wzoru z funkcjonalnością.

Do czego potrzebny jest pojemnik na deszczówkę?

Od lat w gospodarstwach domowych gromadzi się wodę opadową. To ekologiczne rozwiązanie pozwalające na wykorzystanie deszczówki głównie do podlewania roślin.

Elektryczne pompy i pobieranie wody z sieci to generowanie kosztów. Nie na każdej działce jest możliwość wykopania studni głębinowej, a pompy ręczne mogą być zbyt ciężkie do obsługi. Pojemniki na deszczówkę do idealne rozwiązanie dla każdego, kto ma ogród. Jednorazowy zakup zwróci się po pewnym czasie, a zbiornik posłuży przez lata.

pojemnik na deszczówkę zielony

Idealne dopasowanie pojemnika na deszczówkę do ogrodu

Dzięki wielu kształtom i rozmiarom, można dopasować zbiornik do wyglądu domu i ogrodu. Dzięki temu nie będzie szpecił krajobrazu i zbytnio się wyróżniał.

Na rynku można znaleźć:

  • pojemniki w kształcie tuby przypominającej wysoką doniczki;
  • pojemniki o posegmentowanej bryle imitującej gładkie kamienie;
  • pojemniki o bryle imitującej naturalny kamień;
  • pojemniki w kształcie dużych dzbanów stylizowanych na starożytną Grecję.

Wiele zbiorników ma pokrywki, które mogą służyć za płytką doniczkę, dzięki czemu można je jeszcze bardziej dopasować do ogrodu i wtopić w krajobraz.