Opublikowano

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

meble ogrodowe

Plastikowe modele mebli ogrodowych, które naśladują wiklinę rattanową, pozostają najbardziej popularne. Powodem tego jest fakt, że są one łatwiejsze w pielęgnacji, nie wymagają regularnej renowacji i mogą być przechowywane w każdych warunkach. W wyglądzie plastikowe modele są prawie niemożliwe do odróżnienia od odpowiedników. Ich główną zaletą jest brak elementów metalowych, które ulegają korozji.

Zalety plastikowych mebli imitujących rattan

Zaletą plastikowych mebli rattanowych jest również odporność materiału na temperaturę, wysoką wilgotność, grzyby i szkodniki. Rattan imitacja plastikowe meble nie spalić lub blakną pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Dzięki nowoczesnym barwnikom meble ogrodowe (dostępne tutaj) z tworzyw sztucznych nie tracą swoich walorów estetycznych przez wiele lat, nawet przy ciągłym użytkowaniu pod palącym słońcem.

  • różnorodność kształtów i wzorów;
  • komfort;
  • trwałość konstrukcji – wytrzymuje pewnie ciężar do 130 kg;
  • łatwość w pielęgnacji – wystarczy umyć zwykłą wodą bez użycia detergentów;
  • trwałość – żywotność ponad 20 lat.

Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do produktów z naturalnego i sztucznego rattanu, plastikowe meble są kompaktowe – wszystkie modele mogą być składane i rozkładane. Lekka konstrukcja i system składania pozwala zabrać meble z tworzywa sztucznego na wakacje, wrzucając je do bagażnika samochodu.

meble ogrodowe

Jak dbać o plastikowe meble do ogrodu?

Jeśli chodzi o osobliwości opieki, meble rattanowe, czy naturalne, sztuczne lub z tworzywa sztucznego produktu, nie powinny być umieszczone w pobliżu otwartego ognia lub grilla, ponieważ zbyt wysokie temperatury przyczyniają się do zniekształcenia materiału. Również na meble ogrodowe z rattanu lepiej nie umieszczać zbyt gorące przedmioty, w tym przypadku nie jest kubek gorącej herbaty, a czerwono-gorące garnki, patelnie. Pielęgnacja mebli jest tak prosta jak to tylko możliwe, wystarczy umyć je wężem i przetrzeć szczotką z detergentem, a będą lśniły jak nowe.