Opublikowano

Czy sztuczne kwiaty mogą być estetyczną dekoracją wnętrz?

sztuczne-kwiaty

Niegdyś sztuczne kwiaty były synonimem kiczu i brzydoty, dziś pełnią rolę estetycznej i praktycznej dekoracji do wystroju salonu, pokoju, kuchni a nawet łazienki. Ich kolory zachowują długo swoją intensywność, nie wymagają specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Sprawdzą się w domach, gdzie brak czasu na dbanie o żywe rośliny, w domach osób, które często podróżują i nie mogą pozwolić sobie na prawdziwe okazy.

Sztuczne kwiaty są ładne i praktyczne

roślina dekoracyjnaKwiaty wykonane z tworzyw sztucznych zachowują długo swój ładny wygląd, nawet po umyciu nie ulegają przebarwieniom. Na ich wygląd nie ma również wpływ światła słonecznego (promieniowanie UV), dlatego z powodzeniem można jest stawiać na oknach. Ich zaletą jest to, że nie trzeba ich podlewać, rozsadzać, przesadzać. Takie rośliny nie chorują, nie wymagają nawożenia, a w razie dłuższej nieobecności właściciela domu, nie będą wymagały podlewania i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Sztuczne kwiaty mogą stać w dowolnym miejscu w domu, trzeba je tylko dobrze dobrać do stylu wnętrza. Jeśli nie mamy w okolicy dobrego sklepu, świetnym pomysłem będzie zakup sztucznych kwiatów internetowo w sklepie SFMeble.

Gdzie w domu najlepiej ustawić sztuczne kwiaty?

Niskie rośliny sztuczne najlepiej ustawić na parapecie: nie zasłonią okna, a ich walory estetyczne będą widoczne na wyciągnięcie ręki. Niewielkie roślinki znajdą swoje miejsce również na biurku czy dekoracyjnym stoliku. Duże okazy ozdobią niezagospodarowane kąty wnętrz, a duża ilość takich okazów stworzy w domu miniogród, który będzie cieszył oko. Zaletą sztucznych kwiatów jest to, że można je ustawić praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu, nawet w łazience, gdzie zazwyczaj jest mało światła.

Do jakich stylów wnętrz pasują sztuczne kwiaty?

Oto krótka lista proponowanych sztucznych roślin dla danego stylu aranżacji:

  • boho – duże rośliny doniczkowe np.: paprocie, fikusy
  • skandynawski – sukulenty, rojniki, rośliny o zwisających pędach
  • japandi – sztuczne trawy, storczyki, bonsai
  • prowansalski – zioła i lawenda w doniczkach
  • kolonialny – duże odmiany egzotycznych roślin zielonych np.: bananowce i fikusy.