Opublikowano

Jaka musi być i co powinna zawierać klatka dla ptaków?

klatka dla ptaków

Choć na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, to wybór klatki dla ptaka nie jest prostym zadaniem. Największe wątpliwości dotyczą oczywiście jej rozmiaru, ale to nie jedyne kryterium. Różne ptaki mają różne preferencje. To od właściciela zależy, czy jego nowy, skrzydlaty przyjaciel będzie mógł wieść szczęśliwe, pozbawione stresu i ucisku życie. 

Najważniejsze, by mieszkaniec klatki był szczęśliwy

Klatka to miejsce, gdzie ptak ma spędzić większość swojego życia. Chociażby z tego powodu warto zadbać o to, by czuł się tam jak we własnym, przytulnym i bezpiecznym gnieździe. Aby tak się stało, należy spełnić kilka warunków. Klatka dla ptaków (do kupienia np. na https://www.e-sas.pl/klatki-dla-ptakow) powinna mieć:

  • odpowiedni rozmiar – powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb danego gatunku
  • drążki lub liny – powinny imitować drzewa po których ptak może się przemieszczać jak na wolności
  • zabawki – zapewniają rozrywkę i zapobiegają ewentualnej depresji lub agresji 
  • miski – jedzenie i picie to absolutna podstawa

Ewentualne dodatki zależą od tego, jaki rodzaj ptaka ma w klatce zamieszkać. 

Udogodnienie dla właściciela

Życie pod jednym dachem z ptakiem może być nieco hałaśliwe. Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta te wstają o świcie i potrafią dać o tym znać bardzo wyraźnie. Można temu zapobiec kupując osłonę na klatkę. Dzięki niej ptak pomyśli, że skoro wciąż jest ciemno – to jeszcze jest noc. Wstanie wtedy dużo później, a domownicy będą mogli w spokoju wypocząć.