Opublikowano

Jak wkomponować czarne ramki do nowoczesnego wnętrza?

czarne ramki

Czarne ramki to obecnie klasyczna dekoracja, którą można zobaczyć w wielu mieszkaniach. Jednak nawet one mogą sprawiać problem podczas aranżacji. Postawienie lub powieszenie ich w pasującym miejscu może wpłynąć na odbiór całego pomieszczenia. Poleca się je każdemu, kto zdecydował się na utrzymanie domu w stylu nowoczesnym, szczególnie minimalistycznym. W nim ramki doskonale będą się prezentowały.

Kiedy warto zdecydować się na czarne ramki?

Wielu właścicieli domów i mieszkań decyduje się obecnie na minimalistyczne i ważne dla nich dekoracje. Czarne ramki na ścianę pomagają wkomponować je w dowolny styl. Można wykorzystać je do:

  • wyeksponowania zdjęć rodzinnych,
  • zabezpieczenia plakatów i mniejszych obrazów,
  • wstawienia w nie obrazków dzieci czy pocztówek od członków rodziny.

Oprócz tego czarne ramki, które kupimy na https://www.galeriaplakatu.com/ramy-czarne można postawić na kominku, półce czy stole. Wiele modeli umożliwia wykorzystanie obu ustawień, dzięki czemu właściciel będzie mógł cieszyć się dziełami sztuki jeszcze przed przygotowaniem miejsca na ich powieszenie.

Gdzie najlepiej postawić i powiesić czarne ramki?

Najlepsze rozmieszczenie zależy od kilku czynników, między innymi wielkości pomieszczenia i sposobie, w jaki planuje się zagospodarować przestrzeń. Rama do obrazu czarna może znaleźć się na jasnej ścianie, najlepiej w miejscu, w którym jest sporo wolnego miejsca, a znajdująca się w niej dekoracja nie będzie zaburzać odbioru innych wybranych do pokoju przedmiotów. Mniejsza czarna ramka powinna stanąć w dobrze widocznym miejscu. Może znajdować się na powierzchniach często używanych, ważne jest jednak, żeby nie były to blaty robocze lub stoliki na kółkach.