Opublikowano

Czym się kierować kupując dywan na taras lub balkon? Najważniejsze informacje

Wprowadzenie domowej i przytulnej atmosfery zagościło nie tylko w aranżacji pomieszczeń wewnątrz budynków ale także doskonale wpisuje się w trendy w urządzaniu balkonu czy tarasu. Miejsca te są idealne na spędzanie czasu w gronie najbliższych w sezonie wiosenno-letnim, stanowią świetne miejsce do odpoczynku i relaksu. Dlatego też w ich aranżacji dużą rolę odrywać zaczęły tworzone specjalnie w tym celu dywany tarasowe i balkonowe.

W jaki sposób wykorzystać dywan w aranżacji balkonu lub tarasu?

Dywan zewnętrzny sprawdzi się doskonale jeśli dom zamieszkuje małe dziecko a rodzicom zależy na tym aby spędzało jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jest doskonałym sposobem na urządzenie przestrzeni dla gości. Miękki i gustowny dywan warto wówczas ułożyć przy komplecie wypoczynkowym, krzesłach, fotelach i hamakach.

Tego typu dywany skutecznie zakryją też niezbyt atrakcyjną podłogę, mogą być też doskonałą formą dekoracji oraz wydzielenia stref na dużym tarasie lub balkonie. Dywany tarasowe warto umieszczać na zadaszonych przestrzeniach (przynajmniej częściowo) w celu zabezpieczenia go przed silnymi porywami wiatru oraz intensywnymi opadami deszczu.

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan tarasowy?

Decydując się na zakup dywanu tarasowego należy zastanowić się nad jego rozmiarem. Jeśli ma pełnić funkcje dekoracyjne warto aby pasował do estetyki salonu oraz reszty pomieszczeń w domu.

W tym przypadku dobrze sprawdzi się także kilka mniejszych dywanów w różnych (ale pasujących do siebie) kolorach oraz fakturach. W celu przykrycia nieestetycznej podłogi można zdecydować się na dywan o większych rozmiarach. Istotne znaczenie dla trwałości i wygody użytkowania dywanu ma materiał z którego jest wykonany.

Dywany na zewnątrz powinny być wyprodukowane z polipropylenu który odznacza się sztywną ale sprężystą fakturą oraz wytrzymałością lub juty.

Dywan na balkon dostępny na stronie SklepEureka.pl.