Opublikowano

Czym charakteryzują się plafony drewniane?

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać odpowiednie lampy. Modne i stylowe plafony wbrew pozorom nie tylko rozświetlają przestrzeń, ale również doskonale dekorują i kształtują.

Jakie oświetlenie do niskiego sufitu?

Do niskiego sufitu najlepiej pasują plafony drewniane (tu), które są najlepszą alternatywą dla klasycznych lamp wiszących. Plafony to oczywiście popularne lampy, które idealnie przylegają do sufitu. Oświetlenie tego typu charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, dlatego też bez żadnego większego problemu pasować będzie do niskich sufitów. Plafon drewniany może być wyposażony w pełny albo częściowy klosz, który doskonale zakrywa zainstalowane źródło światła. Drewniany klosz rozprasza równomiernie światło na cały pokój. W plafony można zamontować kilka żarówek albo wbudowany moduł LED. Oświetlenie tego typu idealnie sprawdzi się w przypadku popularnych sufitów podwieszanych.

Jakie żarówki wybrać do plafonów drewnianych?

Żarówki do plafonów wybiera się oczywiście na podstawie gwintu. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość producentów stosuje gwinty E27 albo E14. Do plafonów doskonale pasują nie tylko klasyczne żarówki, ale również nowoczesne żarówki LED. Coraz więcej producentów oferuje plafony drewniane, które mają zintegrowany LED, a dokładniej mówiąc niewymienny moduł oświetleniowy. Aby wymienić żarówkę należy najpierw pozbyć się pokrywy wierzchniej.

Ile plafony tak naprawdę oferują światła?

Jak wspomniano powyżej plafon drewniany idealnie pasuje do niskich pomieszczeń, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować go na wysokich sufitach. Oświetlenie tego typu emituje rozproszone światło, które doskonale nadaje się jako główny punkt świetlny w salonie. Światło jest łagodne, dlatego też nie razi oczów. Najwięcej światła oferują plafony sufitowe z modułem LED. Drewniane plafony idealnie pasują do modernistycznych wnętrz. Na rynku dostępne są klasyczne oprawy, które wyróżniają się szklanymi kloszami i patynowymi zdobieniami. Wybierając drewniane plafony drewniane warto zwrócić uwagę przede wszystkim na klasę szczelności.

Nowoczesne plafony z czujnikiem ruchu?

Nowością na rynku są zaawansowane plafony z czujnikiem ruchu. Tego typu oświetlenie jest dobrym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na oszczędność energii. Plafon drewniany z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzi się w korytarzu, ogrodzie, schodach albo holu. Rachunki za energię elektryczną cały czas idą w górę, dlatego też warto postawić na ergonomiczne rozwiązania.