Opublikowano

Jakie zalety ma oryginalna bateria bidetowa Grohe?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują bezdotykowe baterie bidetowe Grohe, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą poznać największe zalety baterii bezdotykowych i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto na nie postawić.

Wysoki poziom higieny

Bezdotykowa bateria bidetowa Grohe charakteryzuje się wysokim poziomem higieny. W czasach pandemii higiena rąk odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też pamiętać należy o tym, że spora część drobnoustrojów znajduje się właśnie na dłoniach. Dzięki bezdotykowej technologii można uniknąć groźnych chorób. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Bezdotykowa bateria bidetowa Grohe jest uruchamiana najczęściej za pomocą podczerwieni (zobacz), dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest uniknąć kontaktu z uchwytami, które tak naprawdę są najbardziej narażone na rozwój drobnoustrojów.

Skuteczna dezynfekcja termiczna

Woda wodociągowa jak powszechnie wiadomo jest poddawana bardzo restrykcyjnym badaniom. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników wielu renomowanych producentów armatury wyposaża swoje baterie bidetowe w specjalne systemy dezynfekcji termicznej. Gorąca woda o temperaturze około 70°C jest w stanie zniszczyć komórki bakteryjne.

Olbrzymia oszczędność wody

Bezdotykowe baterie bidetowe umożliwiają precyzyjne ustawienie określonych parametrów jeżeli chodzi o przepływ wody. Dzięki nim można zmniejszyć przepływ wody nawet o 50% w porównaniu do tradycyjnych baterii bidetowych. Najlepsze modele wyposażone są w pilot zdalny, dzięki któremu w wygodny sposób można kontrolować przepływ wody. Bezdotykowe baterie są doskonałym wyborem dla dzieci, które jak powszechnie wiadomo często zapominają zakręcać wodę. Dzięki tej fantastycznej technologii można zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach za wodę.