Opublikowano

Zmywarka – urządzenie, które dba o czystość i wygląd naszych sztućców oraz talerzy

Zakup zmywarki to poważny krok i nie powinno się go robić pochopnie. Dlatego też wybierając zmywarkę, należy zwrócić uwagę na jej podstawowe parametry. One tak naprawdę, a nie zewnętrzny design- decydują, czy jest coś warta.

Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem zmywarki?

Przede wszystkim na jej klasę energetyczną. Najmniej prądu w gospodarstwie domowym zużywają te oznaczone literką A. To właśnie nad ich zakupem warto się zastanowić. Równie ważnym parametrem zmywarki jest zużycie wody. Producenci zmywarek zazwyczaj w specyfikacji urządzenia podają dwie wartości. Pierwsza odwołuje się do tego, ile zmywarka pobiera wody do jednego mycia.

Druga to prognoza, ile dane urządzenie może pobrać wody w trakcie całego roku. Szacuje się, że zmywarki w ciągu roku mają 280 cykli zmywania. Ważną zmienną dla zmywarki jest także klasa zmywania i czyszczenia. Na jej podstawie tak naprawdę da się rzeczywiście określić, jak skuteczna jest zmywarka. To znaczy, jak radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń. Klasę zmywania i czyszczenia określa się taką samą metodą jak klasę energetyczną. Najlepsze są zmywarki oznaczone klasą A+. One są o tyle dobre, iż można z nich wyjmować suche i czyste naczynia.

Czego raczej nie robić ze zmywarką?

Po pierwsze nie wolno jej kopać ani szarpać. To mogłoby jej tylko zaszkodzić i spowolnić jej działanie. Zmywarkę lepiej także zapełnić całkowicie naczyniami, zanim się ją uruchomi. W przeciwnym wypadku jest to marnotrawstwo pieniędzy. Zmywarki nie wolno również uruchamiać bez aplikacji uprzedniej płynu nabłyszczającego i tabletek. Gdy się tego nie zrobi, naczynia mogą być niedomyte oraz pokryte tłuszczem.

Zmywarki (https://www.sferis.pl/zmywarki-3348) nie powinno się zapełniać po brzegi. Po pierwsze, gdyż to spowolni jego działanie. A po drugie ten krok może skutkować potłuczeniem naczyń. Jak widać, zmywarka jest delikatnym urządzeniem i należy obchodzić się z nią delikatnie. W przeciwnym wypadku może ona się zepsuć lub trwale uszkodzić. Zmywarka ułatwia codzienne funkcjonowanie, toteż należy się jej większa troska.