Opublikowano

Zastawy stołowe – szklane czy porcelanowe?

zastawy stołowe

Każdy z nas chce, by nasza jadalnie prezentowała się świetnie, szczególnie w momencie, kiedy na obiad mają przyjść do nas goście. Wówczas liczy się każdy detal, który musi zostać dopasowany tak, by sprawiał imponujące wrażenie. Okazuje się, że jednym z najważniejszych szczegółów jest zastawa stołowa, która musi pasować do ogólnego wystroju jadalni. Tak więc lepiej wybierać modele porcelanowe, czy może jednak te z barwionego szkła?

Zastawy stołowe z porcelany

zastawy stołowe

Zastawy stołowe wykonane z porcelany z pewnością cieszą się ogromna popularnością. Porcelana jest bowiem wyjątkowym tworzywem, które cechuje się nie tylko ponadprzeciętną odpornością, ale także niezwykle eleganckim wyglądem. Z pewnością tego typu zastawy stołowe sprawdzą się głównie w jadalniach zaaranżowany zgodnie z zasadami stylu klasycznego. Niemniej jednak mogą one również pasować do wnętrz kolonialnych. Wybierając tego typu zastawę trzeba jednak kierować się przede wszystkim dobrym producentem i stawiać na zestawy ręcznie zdobione.

Zastawy stołowe ze szkła barwionego

Zastawy stołowe wykonane z barwionego szkła mają wiele, niekwestionowanych zalet. Warto podkreślić, że:

  • mogą one mieć różne kolory
  • mogą być pokryte nietuzinkowymi wzorami
  • są niezwykle odporne na uszkodzenia

Można więc śmiało powiedzieć, że tego typu zastawy stołowe sprawdzą się przede wszystkim w przypadku wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych i boho. Co więcej, wybierając modele z odpowiednimi zdobieniami, z całą pewnością uda się nam również dopasować odpowiedni komplet do jadalni zaaranżowanej zgodnie z zasadami hollywoodzkiego blichtru i gustownego przepychu.