Opublikowano

Młynek do pieprzy- ręczny czy elektryczny?

Pieprz jest jedną z najpopularniejszych przypraw. Wykorzystujemy go do przyprawiania praktycznie każdej potrawy, a dzięki temu zyskuje ona niepowtarzalny aromat. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej wartościowy jest pieprz świeżo mielony. Z tego też względu wiele osób decyduje się na zakup młynka. Niemniej jednak na rynku dostępne są modele zarówno ręczne jak i elektryczne. Który z nich wybrać?

Młynek do pieprzu ręczny

Ręczne młynki do pieprzu, mimo iż wypierane są już przez ich elektryczne odpowiedniki, w dalszym ciągu mają szerokie grono zwolenników. Są to niezwykle proste w obsłudze urządzenia. Do komory wsypuje się ziarenka pieprzu, a następnie za pomocą korbki, mieli się je bezpośrednio na potrawę lub do specjalnego pojemniczka.

Niestety, w przypadku tego typu młynków trzeba wykorzystać nieco więcej siły, a także nie da się tak precyzyjnie regulować grubości mielonych ziarenek. Niemniej jednak z uwagi na brak jakichkolwiek elektronicznych elementów, można powiedzieć, że młynek ten jest bezawaryjny.

Młynek do pieprzu elektryczny

Młynek do pieprzu z elektrycznym silnikiem https://nettrading.pl/mlynki-i-mozdzierze-do-przypraw to stosunkowo młode rozwiązanie. Jest to bowiem sprzęt, do którego używania nie trzeba zbyt wielkiej siły. Podobnie jak w wersji ręcznej, ziarenka wsypuje się do komory. Jednak po wsypaniu, wystarczy jedynie nacisnąć przycisk, by ziarna pieprzu zostały zmielone bezpośrednio na potrawę lub do pojemnika.

Jest to z pewnością niemałe udogodnienie, a dodatkowo w tego typu urządzeniach, można dowolnie regulować grubość zmielonych ziarenek i dopasowywać ją odpowiednio do potrzeb i preferencji. Młynek do pieprzu elektryczny z pewnością jest wygodny, jednak trzeba będzie w niego nieco więcej zainwestować.

Z uwagi na to, że działa on w oparciu o elektroniczny silniczek, mogą mu przytrafić się nieoczekiwane awarie. Wówczas o wiele lepiej jest kupić nowe urządzenie, niż jedynie wymienić silniczek, gdyż będą to znacznie wyższe koszty.