Opublikowano

Szafka rtv- jak wybrać?

szafka rtv

Szafka rtv to prosty i funkcjonalny mebel, który wykorzystywany jest do ekspozycji telewizora. Dostępne są klastyczne szafki stojące, jak i wiszące. Wykonane w różnych wariantach kolorystycznych, kształtach i rozmiarach, dzięki czemu pasują do wnętrz urządzonych w różnej stylistyce: skandynawskiej, industrialnej, prowansalskiej czy klasycznej.

Szafka rtv — estetyczne przechowywanie kabli i sprzętu RTV

Szuflady i półki, w które może być wyposażona szafka rtv to świetne miejsce do przechowywania dodatkowego sprzętu:

  • dekodera,
  • sprzętu muzycznego,
  • routera,
  • konsoli i wielu innych

Za sprawą unikalnych schowków można uniknąć bałaganu i nieestetycznie zwisających kabli. W szafce można także schować inne przedmioty codziennego użytku. Niemniej, szafka umożliwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu, a przede wszystkim pozwala ustawić telewizor w centralnym miejscu i zadbać o jego odpowiednią ekspozycję.

Jaką szafkę RTV wybrać do wnętrza?

Zastanawiając się nad wyborem szafki rtv, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kryteriów. Nie tylko własne upodobania, ale również dostępną przestrzeń czy styl aranżacji. Kluczowe znaczenie mają wymiary telewizora. Przyjmuje się, że stolik pod telewizor powinien być przynajmniej 10 cm dłuższy od telewizora. W ten sposób można sprawić, że ściana, na której się znajduje, wydaje się lżejsza, ale przede wszystkim harmonijna i proporcjonalna. Co więcej, mały stolik rtv jest zagrożeniem dla telewizora, ponieważ może nie utrzymać jego ciężaru i grozi uszkodzeniem sprzętu. Poza wielkością mebla należy także wybrać taki jego rodzaj, który pasuje do aranżacji wnętrza. Warto także przemyśleć kwestię dodatkowych szuflad i półek, które poprawiają jego funkcjonalność.