Opublikowano

Porcelana z Bolesławca

ceramika z bolesławca

Bolesławiec, to miasto położone w dorzeczu Kwisy i Bobru. W okolicach miasta znajdują się pokłady glinki kamionkowej, z której wytwarzane są już od średniowiecza garnki, misy, naczynia do picia i przechowywania. Produkowano tu także, ceramikę techniczną: kafle do pieców, retorty, skarbonki. Ceramika z Bolesławca, ma wielu miłośników zafascynowanych wzorami, zestawami kolorów i nieoczywistymi kształtami wyrobów.

Od projektu do realizacji

ceramika z bolesławca

Ceramika Bolesławiec, to hasło często wpisywane do wyszukiwarek. Dwa wyrazy, a ile treści. Bo przecież za tymi słowami stoją ludzie, którzy wymyślają poszczególne modele, swoją wizję starają się odzwierciedlić w prawdziwym życiu. Proces powstawania zwykłego, zdawałoby się kubka jest żmudny, pochłaniający wiele czasu. Trzeba zadbać o to, aby na każdym etapie produkcji, wizja projektanta była zgodna z dalszymi punktami pracy nad kubkiem. Aby finalnie, cały ciąg technologiczny zakończył się pojawieniem kubka gotowego do sprzedaży.

Uznana marka

Bogactwo asortymentu pozwala miłośnikom ceramiki, skompletować pełne serwisy obiadowe, kawowe, śniadaniowe. W skład tak tworzonych zestawów, wchodzą także elementy dekoracyjne jak na przykład zegary, figurki, wazony, serwetniki. Wzory opracowywane przez własny zespół, są tak różnorodne, że zapierają oddech. Znajdziemy elementy kwiatowe, geometryczne, roślinne. Barwy są tak nasycone i niesamowicie piękne, że chciałoby się przenieść w świat artystycznych wizji projektantów. 

Tutaj, dostępna jest ceramika z Bolesławca.

Zestaw obiadowy Bolesławiec, naczynia do sushi, nowe kształty inspirowane naturą, to wszystko sprawia, że ceramika z Bolesławca jest bardzo pożądana nie tylko w Polsce, ale też za granicą.