Opublikowano

Pergole ogrodowe – naturalna osłona przed słońcem

pergole metalowe

Letnie upały potrafią wdawać się we znaki. Niestety większość z nas nie może pozwolić sobie na długie wakacje na tropikalnych plażach i jest zmuszona do spędzania lata w mieście. Nie wszystko jednak stracone! Warto bowiem przystosować swój własny ogród do bezlitosnych upałów i stworzyć w nim wspaniałą przestrzeń do relaksu! Jak tego dokonać? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Naturalny cień

pergole metalowe

Nie ma nic, co przyniosłoby większą ulgę podczas gorących, letnich dni niż cień, pod którym możemy się schować wraz z mrożoną herbatą i lekturą. Najlepszym sposobem na uzyskanie zacienionej przestrzeni bez konieczności kupowania parasola, który nie wyglądałby zbyt naturalnie są pergole ogrodowe metalowe. Musimy jednak liczyć się z faktem, że jeżeli kupimy pergole w tym roku, na cień poczekamy co najmniej do przyszłego lata. Jednak jest to opłacalna inwestycja. Warto jak najszybciej zakupić pergole i posadzić przy nich rośliny, słynące z szybkiego tempa wzrostu, takie jak: bluszcz, winogrona czy hedera.

Rodzaje pergoli

Pergole metalowe dostępne są w każdym sklepie ogrodowym i występują w najróżniejszych formach. Znajdziemy je pod postacią klasycznego łuku, samego daszku bez nóżek, małej altanki z ławką czy większego zadaszenia. Ustawione w ogrodzie będą stanowiły nie tylko praktyczny element, ale również piękną dekorację, która sprawi, że z wielką chęcią będziemy spędzać każdą wolną chwilę w naszej prywatnej, letniej dżungli. Kwieciste pergole umilą także każde ogrodowe przyjęcie oraz grille.