Opublikowano

Od wagi do kuchenki, czyli historia producenta Indesit

Na współczesnym rynku szeroko rozumianych artykułów gospodarstwa domowego nie brakuje takich marek, które zajmują na nim niepodważalnie mocną pozycję. Jedną z takich firm jest chociażby włoski producent Indesit. Jak można się jednak domyśleć wysoka renoma nie jest wynikiem przypadku, lecz ciężkiej pracy na przestrzeni wielu lat.

Nieco historii

Historia marki sięga roku 1930 kiedy to we włoskim Fabriano niejaki Aristide Merloni powołał przedsiębiorstwo znane pod nazwą Industrie Merloni. Podczas swoich początków ta rodzinna firma zajmowała się produkcją wag. Z czasem jednak wyspecjalizowała się w tym sektorze tak bardzo, że już na początku lat pięćdziesiątych (więc po około 20 latach istnienia) osiągnęła imponujący 40-procentowy udział w tym segmencie rynkowym. 

Indesit wkracza do gry!

1985 rok to data, która z pewnością ma swoje historyczne znaczenie dla tej marki. Wówczas to  Merloni Elettrodomestici (które powstało po śmierci pierwotnego założyciela) wykupiło swojego ówczesnego wielkiego konkurenta rynkowego, czyli właśnie Indesit. Całkowity rebranding nastąpił w roku 2005, kiedy to przedsiębiorstwo zmieniło swoją nazwę na Indesit Company.

Silna obecność w Polsce

Opisując charakterystykę tejże firmy nie sposób pominąć jej działalności w Polsce. W naszym kraju fabryki producenta Indesit znajdują się bowiem na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To właśnie tam wytwarzane są kuchenki, pralki i inne produkty z segmentu AGD i RTV, które później nabyć możemy w odwiedzanych przez nas sklepach.