Opublikowano

Jaki czajnik wybrać?

botti czajnik

Czajnik jest niezbędnym urządzeniem w każdej kuchni, służącym do przygotowywania wody na chociażby kawę czy herbatę.To urządzenie może sprawiać wrażenie bardzo prozaicznego, nie wymagającego głębokiej refleksji. Warto jednak wiedzieć, że dobór odpowiedniego rodzaju może w znaczący sposób ułatwić funkcjonowanie przestrzeni kuchennej.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju czajniki. Pierwszą istotną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest jego pojemność. Zazwyczaj producenci oferują czajniki od 0,4 do nawet 3 l. Jeśli na co dzień gotujemy wodę dla jednej lub dwóch osób warto zastanowić się nad zakupem mniejszego modelu.

Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest tworzywo z jakiego został wykonany czajnik. Wpływa to bowiem na sposób gotowania się wody. Zazwyczaj czajniki tradycyjne produkowane są ze stali nierdzewnej a elektryczne – z tworzywa sztucznego.

Czajnik tradycyjny przeznaczony jest do użytkowania na kuchence gazowej. Charakteryzuje się obecnością gwizdka i wygodna rączka, odporna na nagrzewanie się imbryka. Wykonane ze stali i z reguły dodatkowo upiększone emaliową farbą występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Z produkcji takich czajników słyną między innymi firmy Olkusz czy Tadar.

Czajnik elektryczny jest z kolei przeznaczony do użytkowania z użyciem prądu. Obudowa z tworzywa sztucznego sprawia, iż cena takich czajników z reguły jest niższa. Część modeli jest prostsza w użytkowaniu dzięki obecności dodatkowej, obrotowej tacki, lampki kontrolnej lub podziałkę kontrolującą ilość przygotowywanej wody. Tego typu urządzenia można znaleźć u producentów takich jak Botti electronic czy Duka.Produkty Botti Electronic są dostępnie również na stronie nettrading.pl.