Opublikowano

Niewielka żarówka G9 – gdzie się ją stosuje?

Na półkach sklepowych można znaleźć wiele żarówek, które pasują do różnego rodzaju opraw oświetleniowych. Wśród nich znajduje się żarówka G9 (https://candellux.com.pl/pl/menu/g9-602.html), która wyróżnia się kształtem i rozmiarem. Jak wygląda żarówka z gwintem G9? W jakich lampach jest ona najczęściej montowana?

Żarówka G9 – jak wygląda?

Żarówka z gwintem G9 różni się dość bardzo od tradycyjnej. Przede wszystkim jest niewielkich rozmiarów. Górna część wygląda jak walec, natomiast u dołu zamontowane są dwa druciki oddalone od siebie o 9 milimetrów. Przy pomocy tych drucików wciska się żarówkę w oprawę oświetleniową. Wiele osób nazywa ten produkt ze względu na kształt żarówką sztyftową. Z racji tego, że jest ona bardzo mała, to znajduje zastosowanie w wielu oprawach oświetleniowych. Występuje także w ciepłej i zimnej barwie oraz różnych mocach. Emituje rozproszone, a zarazem delikatne światło, które znajdzie zastosowanie w każdych okolicznościach.

Gdzie używa się żarówek G9?

Z racji tego, że żarówka z gwintem G9 jest dość mała, to bardzo często jest używana w dekoracyjnych oprawach oraz w szafkach meblowych. Producenci umieszczają takie mocowanie także w nowoczesnych żyrandolach oraz kinkietach. Bardzo wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których ciężko jest znaleźć miejsce na dużą lampę. Znakomicie sprawdzą się kinkiety z żarówką G9 w długim i wąskim korytarzu. Świetnie nadają się też do pomieszczeń, w których jest wykonany podwieszany sufit. Ze względu na to, że żarówki dostępne są w ciepłej i zimnej barwie, to nadają się do całego mieszkania. Wybór odpowiedniej barwy jest bardzo istotny. Ciepłe światło odpręża i sprzyja relaksowi, dlatego doskonale nadaje się do sypialni lub salonu. W gabinecie i w łazience można postawić na zimną barwę, która sprzyja koncentracji. Również w kuchni doskonale spisze się zimne światło umieszczone nad blatem roboczym. Lampka z żarówką LED G9 świetnie nadaje się także do pokoju dziecięcego ze względu na to, iż się nie nagrzewa.

Żarówka G9 LED 230V

Dostępne żarówki z gwintem G9 zasilane są 230V. Jest to standardowe zasilanie, które nie wymaga montażu i użycia dodatkowych zasilaczy czy urządzeń. Wybór technologii LED pozwala na znaczną redukcję kosztów za prąd. Żarówki LED są nie tylko energooszczędne, ale także ekologiczne. Jest to doskonały wybór dla wszystkich osób, które chcą chronić środowisko i przyszłość swoich dzieci. Żarówki G9 dostępne są o różnej mocy i można kupić produkty od znanych i cenionych producentów, dzięki temu będą one służyć przez długie lata.