Opublikowano

Kinkiety – zalety i funkcje

kinkiet

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem w domu lub mieszkaniu. Dzięki dostępnym różnym rodzajom lamp można skutecznie wykonać współczesne oświetlenie, które pełnić będzie funkcję dekoracyjną oraz pozwoli na bezpieczne przemieszczanie się w pomieszczeniach.

Czym jest kinkiet?

kinkiet

Kinkiet jest lampą mającą specjalną konstrukcję umożliwiającą jej montaż na ścianie. Nazwa kinkiet wywodzi się od nazwiska francuskiego aptekarza, który w drugiej połowie XVIII wieku udoskonalił lampę olejową I wyposażył ją w boczny zbiornik paliwa, który umożliwił dłuższe i jaśniejsze świece nie lampy. Dodatkowym elementem była wygodna podstawka, która pozwalała powiesić kinkiety na ścianie.

Zalety kinkietów

Kinkiety są oświetleniem, które umożliwia dodatkowe oświetlenie poszczególnych miejsc oraz są one oświetleniem dekoracyjnym, które w ciekawy i uniwersalny sposób pozwala nadać wnętrzu klimatu.
Kinkiety (dostępne tutaj) są idealnym sposobem na oświetlenie wnętrza, a przy okazji nie zajmują dużo miejsca. Mają one charakter uniwersalny, a także dostosować je można do stylu, jaki panuje we wnętrzu.

Funkcje kinkietów

Kinkiety w zależności od rodzaju oraz wysokości, na jakiej zostają montowane pełnią rolę oświetlenia głównego, dodatkowego lub dekoracyjnego, a także kierunkowego służącego, np. do czytania.
W zależności od walorów użytkowych kinkietów wyróżnić można kinkiety z kloszami zamkniętymi, które dają ograniczone delikatne światło oraz z kloszami otwartymi, które świecą mocno i oświetlają większą przestrzeń.
Niektóre kinkiety dają możliwość ustawienia kierunku światła, a ilość światła, jakim świecą uzależniona jest od materiału, z jakiego kinkiet jest wykonany oraz od zastosowanej w nim żarówki.