Opublikowano

Jak dobrać modną i funkcjonalną kabinę prysznicową?

Funkcjonalna aranżacja łazienki to jeden z najbardziej istotnych aspektów urządzania mieszkań. Pomieszczenia sanitarne różnią się powierzchnią i możliwościami ustawienia elementów. Łazienka musi być przede wszystkim wygodna i dostępna dla wszystkich domowników. Jak dobrać kabinę prysznicową do pomieszczenia, które będzie zarówno modne, jak i praktyczne?

Dobór odpowiedniego kształtu

Najbardziej popularne rodzaje kabin to:

  • kabiny prysznicowe półokrągłe
  • kabiny kwadratowe
  • modele z brodzikiem prostokątnym.
    Zarówno z wykorzystaniem kwadratowych, jak i prostokątnych modeli powstaje wiele ciekawych aranżacji. Półokrągłe kabiny uznaje się za jedne z najbardziej uniwersalnych i praktycznych. Doskonale sprawdzają się w łazienkach o niewielkiej powierzchni. Bardzo popularnym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach jest kabina prysznicowa 90×90 półokrągła. Istotnym aspektem wpływającym na ustawność tych modeli jest ich występowanie w różnych wersjach. W sklepach odnaleźć można kabiny półokrągłe narożne i przyścienne. Te pierwsze doskonale sprawdzają się we wnętrzach na planie kwadratu. Element przyścienny może okazać się wygodnym i estetycznym rozwiązaniem w prostokątnej łazience.

Walory estetyczne

Kabina prysznicowa polokragla doskonale wpasuje się w aranżacje związane z modnymi aktualnie stylami wnętrzarskimi – https://lazienka-rea.com.pl/kabiny-prysznicowe-90×90-80×80-i-inne/kabiny-prysznicowe-polokragle.html. Coraz większą popularnością cieszą się prysznice z drzwiami uchylnymi. Wybór zawiasów zamiast prowadnic ułatwia czyszczenie powierzchni. Klamki i wykończenia mogą posiadać różne kolory. Czarne elementy wpasują się w aranżację minimalistyczną lub nowojorską, złote będą doskonałe do projektu łazienki w stylu glamour. Srebrne i stalowe profile będą dobrym wyborem do wnętrz skandynawskich i nowoczesnych. Odpowiednio dopasowana kabina prysznicowa zapewni użytkownikom wygodę i podkreśli charakter wystroju pomieszczenia.