Opublikowano

Industrialne oświetlenie w nowoczesnym mieszkaniu

originalna lampa industrialna

Styl industrialny pojawił się w Ameryce w latach 50.. Został on poniekąd wymuszony sytuacją ekonomiczną kraju i koniecznością zagospodarowania wnętrz pozostałych po fabrykach. Obecnie stanowi on jeden z topowych trendów w aranżacji wnętrz, a meble oraz dodatki utrzymane w stylu industrialnym szczególnie dobrze prezentują się w mieszkaniach typu loft.

Oświetlenie w stylu industrialnym

Minimalizm, cechujący industrialne aranżacje obejmuje nie tylko ceglane ściany, open space oraz neutralną, chłodną kolorystykę. Dotyczy on również dodatków, m.in. lamp. Industrialne lampy charakteryzują się prostymi formami, których wyznacznikiem jest metal i szkło. Ich kolorystyka skupia się wokół czerni, srebra, a także brudnego złota. Obecnie bardzo popularnym modelem loftowego oświetlenia są żyrandole składające się jedynie ze sznura i kilku „gołych” żarówek.

Modele industrialnych lamp

Miłośnicy minimalistycznych form mają możliwość wyboru pomiędzy metalowymi tubami lub szerokimi obręczami w kolorze czarnym, w których źródłem światła jest jedna żarówka. Ciekawy pomysł stanowią również duże reflektory z okratowaną szybką. Lampy industrialne (https://www.dutchhouse.pl/lampy-industrialne) to nie tylko wiszące żyrandole, ale również kinkiety, np. żeliwna, krótka rura, na końcach której znajdują się żarówki kształtem, przypominające diamenty. Natomiast na nocnej szafce lub biurku można umieścić wysoką lampę, której źródło światła jest otoczone metalowym kloszem.