Opublikowano

Dywan jak marmur – nietypowe połączenie w Twoim domu!

Marmur to wydobywany na całym świecie ceniony surowiec naturalny, który swoje zastosowanie znalazł jako element dekoracyjny do mieszkań i domów. Najczęściej można go spotkać jako eleganckie parapety lub lśniące podłogi. Dzięki swojemu nietuzinkowemu wyglądowi zajmuje czołowe miejsce wśród architektów oraz projektantów wnętrz. Stał się inspiracją dla wielu różnych dodatków wnętrzarskich, m.in. dywanów. Ten prosty sposób sprawił, że marmurowe wykończenie stało się dostępne dla każdego, a dywan marmur zaczął królować na sklepowych półkach.

Jaki efekt przyniesie wybranie marmurowego dywanu do wnętrza?

Marmur sam w sobie kojarzy się z luksusem i elegancją. Ten wyjątkowy materiał niemal przypomina stworzone przez naturę dzieło sztuki. Dywan stylizowany na marmur świetnie odnajdzie się w różnych typach wystroju wnętrza. Dobrze komponuje się w pomieszczeniach codziennych (np. salon, biuro), jak i w zaciszu sypialni czy jako element dekoracyjny łazienki.

W zależności od wybranej kolorystyki dywan może wpłynąć na ochłodzenie wnętrza lub nieco je rozświetlić nadając specyficznego, nowoczesnego charakteru. Bardzo dobrze łączy się z czernią i bielą, a także przygaszonymi i stonowanymi kolorami.

Dlaczego warto wybrać dywan wyglądający jak marmur?

Szczególnie przydatne i funkcjonalne jest połączenie dwóch cech, charakterystycznych dla obu materiałów – łapiącego za oko, malowanego wzoru marmuru oraz ciepłego, miękkiego dywanu. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z ciepłej podłogi na rzecz chłodnego marmuru i odwrotnie, nie ma potrzeby rezygnować z fantazyjnego wzoru na rzecz przytulnej i wygodnej podłogi.

Za wyborem dywanu przemawia również koszt, który znacząco odbiega od ceny oryginalnego surowca. Wpływa mniej obciążająco na domowy budżet, co przekłada się na większą dostępność dla zafascynowanych marmurem osób.