Opublikowano

Cechy okrągłych dywanów

dywan okrągły

Okrągłe dywany cieszą się  sporym uznaniem na rynku. Okazuje się, że dywan jest bardzo ważnym elementem wystroju salonu, sypialni, czy pokoju dziennego. Dzięki niemu stworzymy przytulną aranżację i harmonijne wnętrze. Czym cechuje się okrągły dywan? Gdzie można go wykorzystać? 

Dywany okrągłe

Podczas doboru dywanu okrągłego do salonu, warto pamiętać o jednej zasadzie. Takie rozwiązanie pasuje  do wnętrz, gdzie znajdują się inne zaokrąglone elementy. Dywan tego typu z łatwością dopasujemy do okrągłych luster, okrągłego stolika kawowego, lampy, czy foteli z zaokrąglonymi oparciami. Jeśli zestawimy te elementy ze sobą, uzyskamy spójną całość i przytulne wnętrze. To z kolei sprawia, że jeśli w danym pomieszczeniu królują kąty proste, warto zdecydować się na dywany prostokątne lub kwadratowe. 

Jaki rozmiar wybrać?

Zakup okrągłego dywanu wiąże się z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru. Dywan w salonie nie powinien leżeć bliżej niż 90 cm od drzwi, co zapewni nam komfort. Dzięki temu swobodnie można otwierać i zamykać drzwi. Jeśli posiadamy salon przestronny, warto zdecydować się na duże dywany o rozmiarach 200 lub 300 cm. Mniejsze opcje sprawdzą się jako podstawa stolika kawowego o podobnym kształcie. Okazuje się, że niewielkie dywany o okrągłym kształcie pozwolą też wyodrębnić daną strefę. Jeśli położymy dywan obok wygodnego fotela, stworzymy strefę do czytania i relaksu. 

dywan okrągły

Kolorystyka dywanów okrągłych

Kolejną kwestią jest dobranie kolorystyki, która musi być spójna z kolorami ścian i mebli w pokoju. Można zdecydować się na dywan w tych samych odcieniach, jakie królują w całym pomieszczeniu. Zazwyczaj wybieramy dywan okrągły o jeden lub dwa odcienie ciemniejszy od ścian i mebli. W sytuacji, gdy podobają nam się żywe kolory, warto podkreślić nimi monotonne wnętrze, dodając mu charakteru. 

Okrągłe dywany nie bez powodu cieszą się zainteresowaniem na rynku. To modny dodatek do każdego wnętrza, w których chętnie spędzamy czas z rodziną. Ciekawe opcje oferują sklepy online np. sfmeble.pl, gdzie sprawnie wyszukamy to, czego potrzebujemy.