Opublikowano

Czym jest materac piankowy fdm?

Odpowiednio dobrany materac to kwintesencja zdrowego snu, a więc i mniej intensywnych bóli pojawiających się w okolicy pleców. Nie może być on ani za miękki, ani za twardy. Osoba śpiąca powinna mieć zachowaną naturalną krzywiznę kręgosłupa. Największą popularnością cieszą się materace piankowe. Czołowym produktem w tej kategorii jest materac piankowy fdm. Dlaczego jest tak często wybierany?

Fenomen pianki

Materac piankowy fdm jest zbity i sprężysty, co zapewnia komfort podczas snu. Wykazują wysoką elastyczność, dzięki czemu mogą dopasować się do kształtu ciała. Są bardzo lekkie, co znacznie ułatwia transport w przypadku zakupu materaca w sklepie, jak i przewracanie go na drugą stronę. Charakteryzują się przewiewnością, gwarantując tym samym odpowiednią cyrkulację powietrza w trakcie odpoczynku.

FDM – co oznacza?

FDM, czyli z angielskiego Fascial Distortion Model to nowa metoda leczenia bólu w obrębie układu kostnego, stworzona przez osteopatę amerykańskiego pochodzenia, doktora Stephena Philipa Typaldos’a. Zastosowana została w produkcji materacy piankowych, których konstrukcja gwarantuje odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas snu i amortyzację sylwetki. Dzięki ortopedycznym właściwościom materaca piankowego FDM człowiek nie budzi się obolały i nie czuje napięć w ciele. Gdy ze względu na dolegliwości bólowe odczuwamy potrzebę wymiany starego materaca na nowy, warto rozważyć zakup produktu FDM.