Opublikowano

Wybór oświetlenia do salonu – kiedy zdecydować się na lampy retro?

Oświetlenie to niezwykle ważny i niestety bardzo często niedoceniany element aranżacji wnętrz – odpowiednio dobrane może zdziałać cuda i sprawić, że każde pomieszczenie nabierze oryginalnego i niepowtarzalnego charakteru.

Wybór oświetlenie do salonu – o czym pamiętać przy wyborze lamp?

Wybór lampy do pokoju dziennego powinien być poprzedzony wnikliwą analizą zarówno parametrów technicznych pomieszczenia, jak i oczekiwań właścicieli mieszkania. Wielkość pomieszczenia, rozmiar okien, a co za tym idzie ilość światła dziennego wpadającego do salonu, mają ogromny wpływ na odpowiedni dobór idealnego oświetlenia.

Dodatkowo przy wyborze lampy należy wziąć również pod uwagę styl, w którym zaaranżowane zostało pomieszczenie. Bardzo często źle dobrana lampa potrafi zepsuć nawet najlepiej przygotowaną aranżację, niwecząc cały efekt ciężkiej i mozolnej pracy.

Rozmiar salonu a wielkość lampy – jak wybrać idealną lampę?

Jednym z najbardziej istotnych czynników mających wpływ na wybór lampy jest rozmiar pomieszczenia. Duże, przestronne salony powinny zostać zaopatrzone w lampy sporych rozmiarów, będące w stanie zapewnić równomierne źródło światła. Lampa to element wystroju, który ma ułatwiać codzienne wykonywanie różnych czynności, powinna więc być odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pomieszczenia. W sporych wnętrzach najlepiej sprawdzą się duże lampy wiszące – umiejscowione w centralnym punkcie, zapewnią optymalny poziom naświetlenia.

Mniejszy salon będzie z kolei wymagał zakupu mniejszej lampy. Zbyt duża lampa może spowodować, że mały salon będzie sprawiał wrażenie przytłoczonego i źle urządzonego. Nieodpowiedni dobór rozmiaru lampy może prowadzić do uzyskania efektu zagracenia pomieszczenia.

Lampa stojąca – czyli jak zadbać o nastrój w salonie

Lampy stojące to idealne rozwiązanie zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Lampa stojąca sprawdzi się świetnie podczas odpoczynku, wspólnego seansu z rodziną czy romantycznego wieczoru we dwoje. Lampa stojąca stanowi również niezwykle ciekawy element dekoracji i w wielu przypadkach pomaga w ciekawym zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni.

Lampy retro – najlepsze rozwiązanie do salonu w starym stylu

Wiele osób marzy o salonie utrzymanym w starym stylu. Jednym ze sposobów na łatwe uzyskanie efektu retro, jest wyposażanie pomieszczenia w odpowiednie oświetlenie. Lampy retro z candellux.com.pl sprawdzą się świetnie zarówno w awangardowym, jak i nieco bardziej klasycznym wnętrzu. Kluczem odpowiedniego doboru lampy retro jest jak zawsze odpowiednie zaplanowanie i dopasowanie lampy do pozostałych elementów aranżacji. Lampy tego typu dają szerokie pole do popisu i umożliwiają tworzenie niezwykle ciekawych i oryginalnych stylizacji.