Opublikowano

Światło, które daje nastrój

Światło jest bardzo ważnym elementem w naszym domu. Duże, jasne oświetlenie pomaga w pracach domowych. Jest niezbędne do czytania, czy nauki. Delikatne światło rozproszone wprowadza nas w odpowiedni nastrój. Wycisza i relaksuje. Jak zaaranżować lampy stołowe, by osiągnąć zamierzony efekt?

Podkreślić detal

Zadaniem oświetlenia punktowego jest podkreślenie nastroju, który chcemy osiągnąć w mieszkaniu. 4concepts lampy stołowe akcentują detale, uwypuklają estetykę wnętrza.

Ustawione na komodach, stolikach przy sofie, czy w rogu pokoju podkreślają elementy wystroju wnętrza. Ważne jednak, by zwrócić uwagę na światło, które dają. Musi ono być miękkie i rozproszone. Światło nie może razić nas w oczy.

Jak rozplanować lampy stołowe?

Rozplanowanie lamp stołowych ma bardzo duże znaczenie. Uzyskanie równomiernego oświetlenia wnętrza nie jest trudne natomiast warto o tym pomyśleć z wyprzedzeniem i rozplanować odpowiednią ilość gniazdek. Przedłużacze ciągnące się po ziemi zepsują nawet najbardziej elegancie ustawienie oświetlenia.

4concepts producent oświetlenia koncentruje się na stworzeniu niebanalnych podstaw lamp, które wyczarowane są ze szkła. Takie lampy ustawione na komodzie mogą występować samodzielnie. Nie potrzebują towarzystwa. Ustawione pojedynczo lub podwójnie mogą stanowić cała ozdobę komody.

Kolejnym miejsce, gdzie można umieścić oświetlenie 4 concepts jest kącik wypoczynkowy. W tym miejscu można zrelaksować się oraz poczytać książkę. Warto zadbać, by lampa była tak usytuowana, by czytanie również było wygodne.

Ciekawy efekt daje oświetlenie narożnika pokoju. Lampa na długiej nodze da eleganckie, subtelne światło, które stworzy przytulny nastój.

Mieszkanie, które jest umeblowane i wykończone w przemyślany sposób jest nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne. Światło ma niebywały wpływ na nasze samopoczucie warto więc poświęcić mu trochę uwagi.

Inspiracja: eLampy