Opublikowano

Pralka niezbędna w każdym domu

Pralka jest jednym z niezbędnych urządzeń w każdym domu. Powinna ułatwiać życie, być tania w utrzymaniu i służyć przez długie lata, a cena jej najlepiej żeby nie była zawrotna.
W gąszczu ofert łatwo o pogubienie. Szeroki wachlarz dostępnych pralek automatycznych sprawia, że znalezienie modelu, który spełni wszystkie oczekiwania klienta nie jest łatwe.

Czym powinno kierować się podczas wyboru idealnej pralki do domu?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale też pojemność bębna, klasę energetyczną, poziom hałasu, czy ilość programów, co zdecydowanie ułatwia życie na co dzień. Osoby, które mają w domostwie małe dzieci, warto żeby rozważyły możliwość zakupu pralki z tak zwaną blokadą rodzicielską. Rozwiązanie to zapewnia bezpieczeństwo malucha podczas pracy pralki.
Wiele dostępnych na rynku modeli pralek automatycznych posiada blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi i wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem. W specjalnych modelach dostępna jest również blokada panelu sterowania, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień przez małe dzieci.

Dostosowanie odpowiedniego programu do zabrudzeń i rodzaju tkanin

Wiele programów i funkcji pozwala na dostosowanie intensywności prania w zależności od zabrudzenia bawełnianych, syntetycznych, wełnianych, a także delikatnych tkanin. Część modeli przystosowano również do prania obuwia i odzieży sportowej, które są prane w niższych temperaturach, co pozwala zachować ich pierwotny kształt, kolor i właściwości. Na mocno zabrudzone i zaplamione ubrania przyda się natomiast program prania intensywnego.