Opublikowano

Pierwszy stolik i krzesełko dla dziecka – kiedy, jak dobrać wysokość?

stoliki dla dzieci

Wysokość stołu i krzesła powinna być dostosowana do wieku dziecka. Generalnie wysokość stołu nie powinna przekraczać 50 cm od podłoża. Wysokość krzesła nie powinna przekraczać 30 cm od podłoża. Siedząc przy niskim biurku dziecko może dobrze się bawić, ale ważne jest, aby upewnić się, że jego stopy są płasko na podłodze i są w stanie sięgnąć kolan rękoma bez pochylania się do przodu lub garbienia.

Kiedy kupić pierwszy stolik dla dziecka?

Rodzice mogą zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na zakup pierwszego stolika dla swojego dziecka. Na tę decyzję wpływa wiele czynników, w tym wiek i etap rozwoju dziecka.

Najlepszy czas na zakup stolika dla dziecka zależy od jego wieku i etapu rozwoju. Młodsze dzieci skorzystają na mniejszym stole, podczas gdy starsze dzieci mogą potrzebować więcej miejsca do pracy. Najlepszym sposobem na podjęcie decyzji jest rozważenie potrzeb Twojego dziecka w miarę dorastania i upewnienie się, że otrzymasz stolik, który posłuży mu przez lata.

Jak wybrać pierwszy stolik dla dziecka?

Pierwszą decyzją jest decyzja, czy chcesz krzesełko do karmienia, czy nie. Jeśli chcesz krzesełko do karmienia, musisz wziąć pod uwagę wysokość stołu i wzrost dziecka. Następna kwestia dotyczy tego, czy stół jest okrągły, czy kwadratowy, ponieważ są to dwa kształty dostępne dla tabel. Musisz również zastanowić się, z jakiego materiału chcesz zrobić swój stół – drewno, metal, plastik – i jaki kolor lubisz? Na koniec zastanów się, gdzie odpowiedni stolik dla dzieci znajdzie się w Twoim domu? Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą dokonać właściwego wyboru.

stoliki dla dzieci

Stoliki dla dzieci i krzesła

System sensoryczny przedszkolaka rozwija się, a jego otoczenie nieustannie się zmienia. Odkrywają swój świat i poznają otaczający ich świat. Na tym etapie ważne jest, aby dzieci miały miejsce na niektóre z ich poszukiwań. Zestaw -stoliki dla dzieci i krzesła – może być używany do różnych czynności, takich jak kolorowanie, jedzenie, zabawa lub czytanie.

Obecnie w sklepie sfmeble dostępnych jest wiele rodzajów stolików dla dzieci, które mogą wspierać wszystkie te różne czynności, których dziecko może potrzebować w tym wieku. Są one wykonane z różnego rodzaju materiałów, w tym metalu, plastiku, drewna, a nawet materiałów pochodzących z recyklingu.