Opublikowano

Otwarte czy zamknięte słuchawki audio?

Osoby, które decydują się na słuchawki audio wokółuszne, powinny zwrócić uwagę na to, czy są one otwarte, czy zamknięte. Poszczególne konstrukcje różnią się między sobą przede wszystkim sposobem umieszczenia przetwornika, który jak wiadomo odgrywa bardzo ważną rolę.

Otwarte słuchawki audio

W słuchawkach otwartych przetworniki umieszczone są bezpośrednio w komorze akustycznej, dzięki czemu odbite fale wyrzucane są automatycznie na zewnątrz. Największą zaletą takiego rozwiązania jest bardzo dobre wrażenie słuchowe. W dużej mierze wynika to głównie ze sporej swobody uzyskanej przez poszczególne dźwięki. Nie można zapominać również i o tym, że otwarte słuchawki audio zapewniają także doskonałą wentylację ucha. Największym problemem jest jednak brak izolacji otoczenia. Modele te nie sprawdzą się najlepiej w pomieszczeniach, gdzie panuje duży hałas. Wypuszczane dźwięki mogą być słyszalne także dla osób w niedalekim pobliżu.

słuchawki audio4Zamknięte słuchawki audio

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zamknięte słuchawki audio, znajdź je tutaj https://www.sferis.pl/sluchawki-audio-2100, które całkowicie pozbawione są otworów. Decydując się na taki model można uzyskać kompletną izolację dźwięków. Doskonale wyeksponowany jest przede wszystkim bas pod warunkiem, że postawi się na wysokiej jakości słuchawki audio od renomowanego producenta. Do największych wad należy zaliczyć odcięcie się od najbliższego otoczenia. Dla wielu osób wadą będzie także dyskomfort przy dłuższym użytkowaniu. Niektóre osoby mogą mieć spory problem również z nadmierną potliwością ucha.

Półotwarte słuchawki

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że coraz częściej producenci oferują swoim klientom półotwarte słuchawki audio, które są połączeniem powyżej opisanych modeli. Część fal dźwiękowych trafia bezpośrednio na zewnątrz, a pozostałe odbijają się w środku samych słuchawek. Słuchawki tego typu bardzo często posiadają mocno zredukowaną ilość otworów dyfuzyjnych. Największą zaletą półotwartych słuchawek jest zbalansowany dźwięk, który zapewnia odpowiednią przestrzeń.