Opublikowano

Oczyszczacz powietrza – czy konieczny?

Bez powietrza nie byłoby życia na ziemi. Codziennie ludzki organizm wdycha powietrze, a wraz z nim wszystkie inne składniki. Związki, które nie są pozytywne dla ludzkiego organizmu i zaburzają jego pracę.

Jaki wpływ na organizm ma zanieczyszczone powietrze?

Ze względu na ingerencje człowieka w skład powietrza poprzez uprzemysławianie miast, ziemskie powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone. Metale ciężkie i pyły stały się wszechobecne. Czasami niewidoczne, a czasami występujące w postaci smogu, zwłaszcza w okresie zimowym. Powietrze przedostaje się do organizmu poprzez oddychanie, a także skórę wraz ze wszystkimi związkami, w nim zawartymi. Zanieczyszczony organizm może zacząć chorować. Osłabienie, brak energii oraz wiele innych symptomów może wskazywać między innymi na zakwaszenie organizmu. Organizm potrzebuje wtedy pomocy w oczyszczaniu poprzez zdrowy styl życia i jego detoxy.

Jak jednak zmniejszyć ilość wchłanianych zanieczyszczeń?

oczyszczacze powietrzaNie mamy wpływu na stan powietrza na zewnątrz jeżeli sami nie przykładamy ręki do jego zanieczyszczania. Możemy jednak zapanować nad powietrzem, które jest w naszym domu lub mieszkaniu. Możemy to zrobić za pomocą oczyszczaczy powietrza. Oczyszczacze powietrza usuwają zazwyczaj pyły zawieszone. Jednak, jakie związki będą usuwać zależy od tego, jaki oczyszczacz zakupimy. Mogą mieć one dodatkowe filtry węglowe, dzięki którym z powietrza zostaną usunięte również związki organiczne. Są to między innymi zapachy, które nie zawsze są zdrowe dla człowieka. Niektóre z filtrów również nawilżają powietrze. Suche powietrze nie jest pozytywnie odbierane przez nasze błony śluzowe i skórę. Mogą je wysuszać, a wtedy częściej chorujemy. Objawami suchego powietrza jest kaszel, suchość w gardle, problemy z oddychaniem. Dosyć częste w dzisiejszych czasach dolegliwości.

Oczyszczacze powietrza mogą stać się niezbędnym przedmiotem, którego zadaniem będzie zapanowanie nad jakością powietrza w naszym miejscu zamieszkania. Czyste powietrze wdychane przez całą rodzinę poprawi jej zdrowie oraz domową atmosferę.