Opublikowano

Obrazy czarno białe nadają wnętrzom wyjątkowy klimat

czarno-białe obrazy

Każde wnętrze potrzebuje dodatków, które podkreślą jego indywidualny charakter. Niepowtarzalność pokoju odzwierciedla przecież indywidualne upodobania jego mieszkańców. Wybór plakatów czy obrazów często dokonywany jest na zasadzie pierwszego wrażenia. Prócz wrażliwości na walory estetyczne decyduje również czynnik emocjonalny. Największy komfort zapewniają oczywiście zakupy online, gdyż pozwalają na przejrzenie dużej liczby zróżnicowanych motywów w krótkim czasie.

Szeroka paleta wątków w sklepach i galeriach internetowych

Obrazy czarno białe najczęściej przedstawiają:

czarno-białe obrazy
  • dzikie zwierzęta,
  • egzotyczne ptaki,
  • przestrzenie i obiekty industrialne,
  • legendarne osoby ze świata kultury lub sportu,
  • postacie z kreskówek i filmów,
  • różnotematyczne wariacje artystyczne.

Dzięki temu każdy jest w stanie prędzej czy później znaleźć coś dla siebie. Obraz, który doskonale wkomponuje się w obręb np. konkretnego salonu. Tak, aby przebywanie w nim wiązało się z odczuwaniem pozytywnych skojarzeń. Motywowało lub dodawało otuchy.

Gra kontrastów, która roztacza aurę tajemniczości

Stonowana tonacja, w której dominują czerń, biel oraz różnorakie odcienie szarości ma walory uspokajające. Kojarzy się z pewną powagą oraz prestiżem. Zakres cenowy, w którym sprzedawane są obrazy czarno białe jest przystępny dla wszystkich. Każda tego typu kompozycja sprawia jednak wrażenie znacznie droższej, często wręcz ekskluzywnej. Dodatkowo wywołuje w obrębie danego pomieszczenia pewną zagadkowość. To bardzo atrakcyjny efekt, który jest w stanie zrobić silne wrażenie na gościach. W sypialni zaś sprzyja wyciszeniu i podnosi komfort snu.