Opublikowano

Montaż kabiny prysznicowej, czy wanny w łazience – na jakie wyjście się zdecydować?

kabiny prysznicowe

W przypadku, kiedy wybudujemy swój własny wymarzony dom jednorodzinny, zakupimy mieszkanie lub dokonujemy remontu obecnego lokum, musimy dokładnie przeanalizować jak wyposażyć poszczególne pomieszczenia, by mieszkało się nam w nich wygodnie, ale też, aby były one funkcjonalne. Mowa tutaj, choćby o zakupieniu odpowiednich mebli, gdzie trzeba się na przykład zdecydować na meble zrobione na wymiar lub wolnostojące i urządzenie między innymi salonu, kuchni albo pokoju naszego dziecka. Jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdych czterech kątach jest łazienka. Nasza prywatna strefa komfortu oraz miejsce, gdzie dokonujemy codziennej toalety.

To, w jaki sposób zaaranżujemy to wnętrze, zależy oczywiście od naszego gustu, ale również ważna jest wielkość wspomnianej powyżej łazienki. Nierzadko stajemy przed dylematem, czy umiejscowić tam wannę, czy też kabinę prysznicową z lazienka-rea. Można oczywiście jedno i drugie, ale do tego jest nam potrzebna odpowiednia przestrzeń. Jeśli jej brak, praktyczniejszym rozwiązaniem wydaje się prysznic.

Jakie są zalety wyposażenia łazienki w kabinę prysznicową?

Najważniejszą korzyścią jest oszczędność miejsca. Kolejną istotną kwestią jest to, że kiedy bierzemy prysznic, zużywamy mniejszą ilość wody, aniżeli relaksując się w napełnionej po brzegi wannie. Tak więc mamy tutaj aspekt ekonomiczny, spora liczba osób preferuje również korzystanie z kabiny prysznicowej ze względów higienicznych. Poza tym niebagatelną sprawą jest również taki fakt, a mianowicie jeśli w naszym lokum zamieszkuje osoba niepełnosprawna lub my sami mamy problem z poruszaniem się, łatwiej dokonamy kąpieli w kabinie prysznicowej, niż w wannie.

Rodzaje kabin prysznicowych

kabiny prysznicowe

Generalnie rzecz biorąc, wyróżniamy ich 3 rodzaje:

  • kwadratową,
  • półokrągłą.
  • prostokątną.

Drzwi prysznicowe mogą być lewo albo praworęczne, są spotykane modele, w ogóle pozbawione drzwi. Kabina prysznicowa półokrągła świetnie pasuje do małej łazienki, kwadratowa z kolei zapewnia nowoczesny i stylowy wygląd. Ostatnia z powyższych, czyli prostokątna, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, których wymaganiem jest duża swoboda kąpieli.