Opublikowano

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca?

lodówki

Każdy prędzej czy później staje przed jednym z najbardziej kluczowych momentów związanych z urządzaniem kuchni. Zdecydować się na lodówkę wolnostojącą czy może taką umieszczaną w zabudowie? Przy wyborze pamiętać należy przede wszystkim o tym, że kuchnia powinna wyglądać nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim powinna być wygodna i funkcjonalna.

Lodówki przeznaczone do zabudowy

Według najnowszych trendów, coraz więcej osób decyduje się na ukrycie sprzętu AGD w kuchni. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się lodówki przeznaczone do zabudowy. Takie lodówki umieszczane w zabudowie kuchennej są praktycznie niezauważalne, przez te bardzo trudno odróżnić je od pozostałych elementów zabudowy kuchennej. Zabudowa idealnie sprawdzi się przede wszystkim w tych nowoczesnych i bardzo minimalistycznych kuchniach. Warto jednak pamiętać o tym, żeby do zabudowy przeznaczone są specjalne modele lodówek, w przypadku których zadbano odpowiednio o wentylację. Bez wątpienia za największe zalety lodówek przeznaczonych do zabudowy można uznać:

  • estetyczny i atrakcyjny wygląd,
  • idealne dopasowanie do wnętrza kuchni.

Lodówki przeznaczone do zabudowy mają jednak swoje wady. Za te najbardziej znaczące można uznać:

  • znacznie mniejszą pojemność niż w przypadku lodówek wolnostojących o tych samych rozmiarach,
  • lodówki w zabudowie zajmują więcej miejsca,
  • są droższe niż lodówki wolnostojące.

lodówkiLodówki wolnostojące

Lodówki wolnostojące z pewnością dają bardzo dużą swobodę, przede wszystkim jeśli chodzi o ich przemieszczanie w dowolne miejsce kuchennej przestrzeni, doskonałą ofertę znajdziemy na https://www.sferis.pl/lodowki-1909. Jeśli chodzi o lokowanie tego typu urządzeń należy jedynie pamiętać o tym, aby urządzenie nie zostało umieszczone zbyt blisko źródła ciepła. Za największe zalety lodówek wolnostojących można uznać:

  • możliwość ustawienia ich w niemal dowolnym miejscu w kuchni,
  • dużą mobilność,
  • znacznie niższe koszty zakupu niż w przypadku lodówki przeznaczonej do zabudowy,
  • znacznie większą pojemność niż w przypadku lodówek przeznaczonych do zabudowy o tych samych wymiarach.

A wady? Jedyną i największą wadą lodówek wolnostojących jest bardzo duża trudność dopasowania ich wyglądu do wystroju kuchni.


[catposts]