Opublikowano

Len, jedwab i wełna

Choć pościel kojarzy się nam głównie z tą bawełnianą, to w ofercie producentów (np. pościel andropol), znajdziemy też pościel uszytą z takich materiałów jak len, jedwab czy wełna. Każdy z nich wykazuje inne właściwości. Jej z uwagi na swe naturalne pochodzenia, uszyta z tych materiałów pościel zapewnia nam zdrowy sen.

Pościel andropol dla wymagających

Len to bardzo popularny materiał pościelowy. To bardzo lekka i przewiewna tkanina, zapewniająca nam dobrą wentylację podczas snu. Len to tez idealny materiał na pościel do gorących klimatów. Jego niezwykłe właściwości wpływają też na cenę pościeli lnianej. Ze względu na swoją wytrzymałość, a także właściwości antystatyczne i antyalergiczny, len zaliczany jest do jednych z najdroższych opcji, jeżeli chodzi o pościel. Na rynku znajdziemy też lnianą pościel zmiękczoną, która poddawana jest działaniu odpowiednio dobranych enzymów, które nadają lnianej pościeli miękkości (zarówno w dotyku, jak i wyglądzie).

Pościel z jedwabiu

Pościel z jedwabiu doceniana jest ze względu na doskonałe właściwości wentylacyjne. Jedwab jest też bardzo przyjemny w dotyku, a co więcej nie przyciąga kurzu, o bardzo popularny materiał wśród alergików, astmatyków czy osób cierpiących na artretyzm, a nawet na choroby zatok, sprawdź cała ofertę na https://podpierzyna.com/pol_m_MARKI_a_Andropol_Posciel-Andropol-753.html. Wiele osób twierdzi, że pościel jedwabna jest też dobra na choroby układu nerwowego oraz na różnego rodzaju choroby skórne, (tu podaje się również wpływ jedwabiu na opóźnienie procesu starzenia się skóry).

Wełniana pościel andropol

Kolejnym cenionym materiałem pościelowym jest wełna, która charakteryzuje się wyjątkowo skuteczną termoizolacją (szczególnie doceniana podczas zimnych nocy). Wełna zapewnia też dobrą wentylacją podczas cieplejszych nocy. Niektórzy wymieniają wpływ pościeli wełnianej na dolegliwości reumatyczne, więc może warto w nią zainwestować.