Opublikowano

Lampy podłogowe – jakie wybrać?

lampy podłogowe

Lampy podłogowe są bardzo funkcjonalne, ponadczasowe i zapewniają doskonałe źródło światła. Ich szeroki wybór pozwala dopasować dokładnie taki model, który najbardziej pasuje do konkretnego pomieszczenia i jego aranżacji. Jakie wyróżniamy ich rodzaje?

Lampy podłogowe – do czego służą?

Podłogowa stojąca lampa (https://macodesign.eu/lampy-podlogowe-stojace) sprawdza się w sypialniach, salonach oraz pokojach dziennych. Pozwala komfortowo czytać, jak i spędzać czas wolny. Dostępne są zarówno klasyczne modele, jak i nowoczesne lampy podłogowe w ciekawych wzorach. Doświetlają pomieszczenie, zapewniając komfort i tworząc przyjemny, domowy klimat. 

Lampy stojące podłogowe – jakie są ich rodzaje?

Wyróżnić można kilka rodzajów lamp podłogowych, w tym takie jak:

lampy podłogowe
  • lampa stojąca łukowa może stanowić alternatywę dla głównego światła w salonie. Świetnie oświetla pomieszczenie,
  • lampa podłogowa trójnóg to model, którego podstawę stanowią trzy nogi. Niezwykle popularny i modny dodatek w salonie,
  • lampy podłogowe LED zwiększają oszczędność energii elektrycznej dzięki zastosowaniu paneli LED-owych, które pobierają niewielką ilość prądu. Oświetlenie tego rodzaju jest bardzo rozpowszechnione i stanowi alternatywę dla klasycznych lamp, które zasilane są tradycyjnymi żarówkami,
  • lampy nocne stojące sprawdzają się przede wszystkim w sypialni, wprowadzając do wnętrza charakterystyczny klimat, który pomaga się skutecznie zrelaksować.

Planując wybór lampy, należy ją dopasować do indywidualnych potrzeb. Oprócz konkretnych parametrów technicznych, należy także zadbać o właściwy design lampy dopasowany do aranżacji pomieszczenia, w której będzie się znajdować.