Opublikowano

Komputery stacjonarne – w biurze i w domu

Spośród wielu sprzętów agd i rtv, a także tak zwanych sprzętów elektronicznych i sprzętów audio, w wielu gospodarstwach domowych, domownicy nie wyobrażają sobie życia bez komputera z dostępem do Internetu. Komputer jest używany codziennie, zarówno w celach rozrywkowych, jak i naukowych – do pracy, do odrabiania zadań domowych przez dzieci.

Sprzęt w domu, sprzęt w pracy

Bardzo często osoby pracujące w biurach, osoby wykonujące pracę biurową, w swojej pracy wykorzystują komputery stacjonarne, zapewnione przez pracodawcę. Jednak w swoich domach, na własny użytek, posiadają przenośne laptopy. Sprzęt w biurach musi spełniać określone wymogi przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Człowiek wykonujący pracę biurową musi mieć zapewnione odpowiednie warunki do tej pracy. Warto też wspomnieć, że ustawodawca dba o osoby wykonujące prace przy komputerze, zapewniając im regularne badania u okulistów, a także dofinansowanie do zakupu czy wymiany okularów.

Wygoda i ryzyko

Komputer stacjonarny jest kupowany z nastawieniem na to, że będzie znajdował się w jednym konkretnym miejscu, na przykład w pokoju dziecięcym. W przypadku zalania klawiatury wodą, herbata czy sokiem, właściwie nie ma tragedii – zwykle trzeba kupić tylko nową klawiaturę. W przypadku zalania laptopa – problem jest o wiele większy i taka wpadka i chwila nieuwagi może kosztować nawet kilka tysięcy złotych i wiązać się z koniecznością zakupu na własny koszt nowego sprzętu. Pod tym względem, przewaga stoi po stronie komputerów stacjonarnych.

Parametry ponad wszystko

Również parametry komputerów stacjonarnych zwykle są lepsze niż parametry laptopów, jeśli chodzi o porównanie sprzętów w tej samej cenie. Szczególnie dla graczy ma to duże znaczenie, ale coraz więcej osób zwraca na to uwagę i zastanawia się, czy na pewno laptop będzie w ich przypadku najlepszym rozwiązaniem. Osoby, które robią coś związanego w grafiką, a więc graficy, architekci, osoby, które tworzą projekty wystrojów wnętrz, i wiele innych przedstawicieli grup zawodowych to potencjalni fani i kupcy właśnie sprzętów stacjonarnych.

Komputery domowe dostępne pod adresem: https://www.sferis.pl/komputery-stacjonarne-2078