Opublikowano

Jakie dekoracje na tort są teraz modne?

Dla wielu osób dekorowanie tortu jest ostatnim, najprzyjemniejszych etapem przygotowania ciasta. To tutaj można zaszaleć z wyobraźnią i kreatywnością, tworząc naprawdę imponujące arcydzieło, które zachwyci zgromadzonych gości. W ostatnich latach sztuka dekorowania tortów niesamowicie się rozwinęła, a wprawieni cukiernicy potrafią przygotować prawdziwe arcydzieła.

Dekorowanie tortu na własną rękę

Wiele osób obawia się, czy dekorowanie tortu na własną rękę nie zakończy się niepowodzeniem. Tymczasem mając do dyspozycji odpowiednie dekoracje na tort ( https://sklep.polmarkus.com.pl/ozdoby-na-tort ), można łatwo i szybko wyczarować naprawdę fantastyczną aranżację.

Jeśli chodzi o dekoracje na tort, z łatwością można przygotować je samemu. Wystarczy kupić w cukierni gotową masę cukrową, która przypomina nieco kolorową plastelinę. Łatwo i szybko można z niej uformować różne drobiazgi, które później można ustawić na szczycie tortu. Tą samą masą, tym razem już rozwałkowaną, można pokryć także powierzchnię wypieku, tworząc fantastyczną, gładką powłokę. Przy pracy z masą cukrową lepiej zachować szczególną ostrożność, ponieważ dość łatwo ulega ona uszkodzeniom, a wtedy nie wygląda już tak efektownie.

Żywe kwiaty na torcie

Hitem ostatnich sezonów są żywe kwiaty, ułożone na tortach w bajkowe kompozycje. Wyglądają one naprawdę cudownie i lekko, doskonale nadają się do dekorowania tortów ślubnych. Na wypiekach można umieścić tak naprawdę różnego rodzaju kwiaty – od przepięknych róż, aż po dzikie paprocie. Niektórzy cukiernicy, bardziej wprawieni w obsłudze masy cukrowej, wykonują z niej dekoracje do złudzenia przypominające żywe kwiaty. Sztuka ta wymaga nie lada precyzji oraz doświadczenia, jednak pozwala jednocześnie stworzyć aranżacje dosłownie zapierające dech w piersiach, a jednocześnie w stu procentach jadalne.