Opublikowano

Jaki wygodny fotel do czytania wybrać?

Wiele osób uwielbiających czytać książki poszukują miejsca czy mebla, na których w spokoju i przy pełnej wygodzie będą w stanie przeczytać nowo nabyty tytuł. Jednakże na rynku znajdziemy wiele foteli, dodatkowo mało który jest specjalnie dedykowany czytelnikom. Najważniejsze cechy takiego foteli to ergonomia, wygoda oraz zdrowe oddziaływanie na kręgosłup. Nie możemy zapominać o jego wyglądzie, bo to też ma znaczenie, Każdy mol książkowy marzy o takim idealnym fotelu. Zatem przekonajmy się, w jakich fotelach czytanie książek stanie się tylko formalnością?

Czy materiał ma znaczenie?

Podstawowym kryterium wyboru fotelu do czytania jest komfort użytkowania. Warto zaznaczyć, iż powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zarówno materiał wykorzystany do obicia mebli, jak i wypełniacz. Idealnie sprawdzają się między innymi tkaniny naturalne niepowodujące żadnego dyskomfortu podczas dotykania, ponadto ryzyko wystąpienia alergii zostaje znacznie zmniejszone. Podsumowując tę informację oraz gdy będziemy się nich kluczowo trzymać, wówczas do wyboru będziemy mieli fotele pokryte bawełną bądź pluszowe. Aby fotel nadawał się do czytania musi mieć odpowiedni wypełniacz. Mogą to być sprężyny albo pianka poliuretanowa.

fotel rozkładanyFotel do czytania z podnóżkiem

Na ergonomie płynącą z korzystania z fotela wpływają także różne dodatkowo akcesoria. Fotel przeznaczony do czytania wraz z podnóżkiem stał się obowiązkowym pakietem dla każdego wielbiciela książek. Dzięki podnóżkowi nasze stopy będą mogły prawidłowo się oprzeć. W rezultacie obciążenie dla dolnej części ciała znacznie maleje i poprawione zostaje krążenie wraz z opuchlizną. Jednym większym minusem jest cena. Nie ma co się dziwić, że takie krzesła kosztują więcej w końcu składają się z dwóch części. Natomiast podstawowe fotele są pozbawione podnóżka i stąd wynika różnica. Sklep SFMeble posiada kilka ciekawych ofert na fotel do czytania którymi warto się zainteresować.

Pufy worki

Nigdzie nie zostało powiedziane, że miejsce do siedzenia dla czytelnika musi przybrać formę fotelu. Największą zaletą takiej alternatywy dla fotela jest idealne dopasowanie się formy worka do ciała człowieka.