Opublikowano

Jaką umywalkę kupić?

Umywalka to jeden z ważniejszych elementów w łazience, korzystamy z niej codziennie, dlatego powinna być ładna, ale co ważniejsze funkcjonalna. Jeżeli wybierzemy umywalkę za małą albo zbyt płytką, może okazać się, że codzienna toaleta okaże się koszmarem.

Rozmiar i głębokość umywalki

Chociaż na rynku można spotkać naprawdę bardzo wąskie i płytkie umywalki, nie warto się na nie decydować, bo po prostu korzystanie z nich będzie niewygodne i będzie przysparzać nam kłopotów. Pamiętajmy, że potrzebujemy minimum 70 cm szerokości, aby można było swobodnie umyć twarz, zrobić makijaż czy się ogolić. Dostępne są umywalki wpuszczane w blat, na blat, podwieszane, wybór jest naprawdę duży i bez problemu można dopasować ceramikę do swoich indywidualnych potrzeb.

Umywalka nablatowa czy podblatowa?

Wybierając umywalkę do łazienki, trzeba będzie podjąć również decyzje dotyczącą tego, czy umywalka powinna być nablatowa czy podblatowa. Każde z rozwiązań ma pewne wady i zalety. Umywalka nablatowa od Ekspertów Łazienek prezentuje się naprawdę bardzo efektownie, do tego oznacza, że pod blatem będziemy mieć więcej miejsca do zagospodarowania. Z kolei umywalka podblatowa to mniej miejsca pod blatem, ale równocześnie mniej zakamarków, które mogą okazać się trudne do utrzymania w czystości. Pod blatem można umieścić szafkę, to dodatkowe miejsce na kosmetyki czy środki czystości, których gromadzimy w łazience całkiem sporo.

Jaki kształt umywalki?

W tym wypadku również dużo zależy od osobistych preferencji, a także aranżacji łazienki. Najbezpieczniej będzie wybierać umywalki o klasycznych, standardowych kształtach tj. prostokątnych, kwadratowych albo okrągłych. Jest też duży wybór umywalek asymetrycznych, ale to zależy od tego, jak urządzimy łazienkę.

Wybór odpowiedniej umywalki to bardzo ważna kwestia, dlatego przed jej zakupem warto bardzo dobrze się zastanowić.